Vítězem nejslavnějšího závodu vytrvalostního motocyklového sportu se pro letošní rok stal tovární tým SERT. Na skvělém 4. místě dojel tým Martina Kuzmy, Maco Racing.

Mistrovství světa Endurance na francouzském okruhu Paul Ricard zahájilo čtyřiadvacetihodinovým závodem Bol d´Or premiérovou sezonu, která je rozložená do dvou kalendářních roků. Z vítězství se po 687 kolech radoval Suzuki Endurance Racing Team, který nastoupil ve složení Vincent Philippe, Anthony Delhalle a Etienne Masson. O devět kol méně objel celkově druhý SRC Kawasaki Team. Trojici nejúspěšnějších doplnil tým Trick Star Racing Kawasaki.

Bohužel náš Lukáš Pešek, který startoval opět s týmem Penz13.com – BMW Motorrad, cíl závodu neviděl, když stop jeho týmu vystavila exploze motoru již na začátku náročného závodu.

Výborný úspěch ale zaznamenal slovenský tým Maco Racing, který skončil na celkovém čtvrtém místě, čímž dosáhl na svůj historicky nejlepší výsledek v Mistrovství světa.

Smůlu měl naopak český tým Lukoil BMW Motorrad CSEU, který po problémech dojel do cíle na 29. pozici.