V Praze v Rudolfinu se dnes v poledne uskutečnila tisková konference Karla Abrahama, na které byla představeny plány týmu pro rok 2012.

Nová litrová Ducati Desmosedici GP12 má o 15 koní víc než osmistovka a její maximální rychlost by se měla pohybovat okolo 360 km/h – to byly dvě hlavní informace, v jejichž duchu se nesla dnešní prezentace.

Karel Abraham dále hovořil o prvním testu, který se uskutečnil na podzim ve Valencii: „Je to nová motorka s hliníkovým rámem, kde se s testováním začíná vlastně úplně od začátku. Co platilo na osmistovce, to tady neplatí, všechno se bude nastavovat úplně jinak.

Právě z tohoto důvodu nebyl na prezentaci v Praze k dispozici nový motocykl a jako demonstrace nového designu musely posloužit kapotáže loňske motorky.

Bylo to nezbytně nutné,“ vysvětlil tuto situaci pan Karel Abraham st. „novou motorku 2012 jsme dostali před dvěma týdny a za tu dobu jsme využili plně k tomu, aby si ji osahali mechanici. Nyní je už ale rozebraná v bednách a na cestě do Malajsie, kde budou první letošní testy…

K testům a nové motorce samozřejmě směřovaly i další dotazy. Detaily o nové Desmosedici si přečtete ZDE. My přidejme jen několik vět od Marco Grany, hlavního mechanika týmu: „Máme nyní k dispozici dvě varianty podvozku a s nimi budeme pracovat v testech. Musíme je pochopit a dokázat s nimi dojít až na samotný limit. Pak budeme schopní motorku připravit i správně na závody…

Na TK samozřejmě zazněla i otázka, zda motorka, kterou bude mít Kája k dispozici v Malajsii bude identická s motocykly, které tento týden testoval Valentino Rossi a Nicky Hayden v Jerezu. Odpovědi se ujal Karel Abraham st. : „Samozřejmě, že ne. Oba tovární jezdci zkoušeli ve Španělsku prototypy. Naše motorka vychází z toho, co měla Ducati k dispozici na podzim. Je ale dohodnuto, že po testech a před prvními závody budeme i my dostávat ten materiál, který natestují a připraví oba tovární piloti..

 

———————————————————————————————————
PS:

Pro představu. Nová GP bude postrádat boční stabilizační křidýlko, na boku kapotáže jsou průduchy a hlavně, na boku je jasně vidět litý rám. Proto přidáváme i fotku z testu ve Valencii.

 

Foto: karelabraham.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here