Český jezdec Karel Abraham startoval do dnešního závodu z 19. pozice, ale po startu se o jedno místo propadl. Nicméně ve druhém kole dokázal předjet Pola Espargara a Thomase Lüthiho, což přineslo posun na 18. pozici. Nicméně záhy ho předjeli Španělé Tito Rabat a Alvaro Bautista, což znamenalo, že se náš jezdec opět propadl na konec dvacítky.

V polovině závodu se mu podařilo předjet Bradley Smitha a díky pádům Jorge Lorenza a Alexe Rinse, postoupil na 17. pozici. Když odstoupil Pol Espargaro, posunul se český jezdec na 16. pozici a zdálo se, že z Kataru odjede bez bodů, nicméně v posledním kole se do problému dostal v té době jedenáctý Aleix Espargaro, což znamenalo, že Karel Abraham postoupil na 15. pozici a v cíli závodu si připsal jeden bod. Druhý z jezdců Angel Nieto Teamu, španělský závodník Alvaro Bautista, dokončil závod na 13. místě a získal tři body.

Karel Abraham

*Na jednu stranu jsem velmi šťastný, že jsem získal bod, ale také jsem naštvaný, že jsme nedosáhli některých věcí, kterých bychom mohli v tomto závodě dosáhnout. Start byl dobrý, mnoho jezdců jelo zeširoka. Já jsem mohl najet dovnitř a získat několik míst.

*Bohužel pak se přede mnou Syahrin zavlnil. Myslím, že se dotkl dalšího jezdce, a když jsem se mu vyhnul, tak mne několik jezdců předjelo. Dnes jsme neměli stejnou přilnavost. Ve druhém kole, když jsem vyjížděl z 5. zatáčky, jsem přidal plyn a dostal highsider, při kterém mne další tři nebo čtyři jezdci předjeli. Byla to škoda, protože kdybych neměl tyhle momenty, myslím, že jsem mohl v úvodní části závodu získat hodně času.

*Pak jsem se snažil zůstat na limitu. Neměl jsem na motocyklu tak dobrý pocit jako včera, motorka trochu vibrovala, takže jsem musel být opatrný při přidávání plynu. Nejsem s tím stoprocentně spokojen. S lepším začátkem myslím, že bylo možné bojovat o nejlepší desítku, ale v každém případě si myslím, že to byl dobrý závod.

Zdroj: bikeracing.cz/ foto angelnietoteam