Dle očekávání dopadlo rozdělení finančního příspěvku na státní reprezentaci, Karel Abraham svůj díl vrátil a Autoklub jej následně přerozdělil Jakubu Kornfeilovi

Z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy přišlo na program státní reprezentace silničního sportu 1.429.200,- Kč. Metodika rozdělování je určovaná samotným ministerstvem dle obdržených peněz z FIM a UEM za výsledky jezdců v roce předchozím.

V posledních letech Karel Abraham vždy vracel příspěvek obdržený od ministerstva prostřednictvím Autoklubu ČR a letošní rok není v tomto výjimkou. V minulosti se takto vrácené peníze vždy přerozdělily na jiné jezdce mimo Grand Prix, kterým se tak pomohlo v jejich závodění.

V letošním roce se Autoklub rozhodl striktně dodržet metodiku ministerstva, což znamená, že všechny peníze jdou pouze jezdcům, kteří jsou účastníky dané kategorie závodění, a protože v Grand Prix je kromě Karla Abrahama již pouze Jakub Kornfeil, bylo mu dodatečně přerozděleno i vše, co Abraham vrátil. Stejně jako Jakub Smrž, který je naopak jediným českým jezdcem v šampionátu WSBK (Ondra Ježek již Mistrovství světa nejede), dostane tedy Kornfeil šek na všechny peníze, které Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy přerozděluje prostřednictvím Autoklubu ČR.

 
MS GP (397.885,- Kč)
 
MS SBK (372.215,- Kč)
 
ME Albacete (333.067,- Kč)
 
ME dragster (254.133,- Kč)
 
ME minibike (71.900,- Kč)
 
Dále bylo přiděleno na „Program sportovní talent“ celkem 731.500,- Kč
zdroj: www.bikeracing.cz

Foto: bikeracing.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here