První dva dny má za sebou letošní mezinárodní šestidenní, která se odehrává v Argentině. Přinášímě přehled prvních dvou dní + plus aktuální sestřihy

ISDE 2014 Argentina – 1.den

V argentinském San Juanu odstartovala letošní Mezinárodní šestidenní. Ta je kvůli své destinaci méně týmově zastoupená, než jsme tomu zvyklý v případě pořádání na evropském kontinentu a mezi státy, které do hlavních světových kategorií nenasadily své zástupce, patří i Česká republika, jejíž jezdci startují pouze v několika týmech závodících o klubovou trofej.
Mezi jezdci hlavní kategorie World Trophy (12 týmů) byli na úvod bez většího překvapení nejrychlejší obhájci prvenství, tedy Francouzi. Ti o bezmála dvacet sekund porazili tým Spojených států, zatímco třetí místo si vyjeli Australané. V Junior Trophy, kde startuje pouze 10 národních týmů, byli nejrychlejší mladí Australané, zatímco v Women´s Trophy, kde startuje pouze trojice týmů a každý tedy má zajištěnu medaili, jezdily v prvním dni nejrychleji Australanky.
V Club Team Award, jak se jmenuje soutěž klubů, jsou nejpočetněji zastoupené státy jihoamerického kontinentu (36 z 77 celkem má domácí Argentina), přesto se v popředí umístili jezdci startující v klubech tradičních zemích endurového sportu. Nejrychleji jel klub Wellard z USA, který na druhou pozici odsunul své krajany z klub Beta USA a na třetím místě byl opět americký Go Fasters.
Velmi dobře se první den prezentoval český tým EnC Racing CZ, který ve složení Jakub Hroneš, Luboš Klimeš, Jakub Horák zajel šestý nejrychlejší čas. Na 25- místě skončil tým Gottbros startující se čtveřicí Jan Fišer, Kamil Grošek, Martin Gottwald. O pět pozic dále skončila trojice Jan Kudrnáč, Milan Kotrč, Milan Kurfiřt startující pod hlavičkou Motosport Bozkov. Bohužel v juniorském týmu EnC Racing CZ startuje v podstatě pouze Jiří Císař, takže hned od prvního dne si tento tým připisuje trestné hodiny a v pořadí mu tak patří až 72. pozice.
 
 

 

ISDE 2014  Argentina – 2.den

I dnes byl dle očekávání nejrychlejší tým Francie, který ve světové trofeji vede po dvou dnech o bezmála sedm minut nad Austrálii, zatímco třetí Španělsko ztrácí již více jak dvanáct minut.
Juniorská soutěž měla dnes vítěze v podobě mladých Američanů, ti ale v celkové klasifikaci drží druhou pozici, když od vedoucích Australanů je aktuálně dělí pouze 22,7 sekund. Na třetím místě se drží Francie. V soutěži žen se nic nezměnilo, což se při účasti pouhých tří týmu ani nepředpokládalo. Australanky navýšily náskok o 10 minut nad Američankami, a o 16 minut nad Kanaďankami.
V soutěži klubů jsou na čele dál americké týmy, když tím nejrychlejším je trojice týmu Wellard. Skvěle si vede ovšem také náš tým EnC Racing CZ, který postoupil na průběžné páté místo, když jeho všichni tři jezdci jsou v top ten kategorie C1, přičemž Jakub Horák v této třídě postoupil na celkové druhé místo.
 
 

 
 
Kategorie WORLD TROPHY – průběžné pořadí (stav po 2. dni)
 
1. Francie – 8:26:48,11
(Marc Bourgeois, Christophe Nambotin, Jeremy Tarroux, Pierre-Alexandre Renet, Anthony Boissiere, Fabien Planet)
 
2. Austrálie – 8:33:32,09
(Jarrod Bewley, Daniel Milner, Joshua Grenn, Matthew Phillips, Toby Price, Joshua Strang)
 
3. Španělsko – 8:38:25,72
(Jaume Betriu, Josep Garcia, Lorenzo Santolino, Victor Guerrero, Jonathan Barragan, Ivan Cervantes)
 
4. USA – 8:39:41,40
(Michael Brown, Taddeus Duvall, Charles Mullins, Zachary Osborne , Taylor Robert, Kailub Russell)
 
5. Německo – 8:56:35,52
(Derik Görner, Edward Hübner, Marco Neubert, Nick Emmrich, Marcus Kehr, Dennis Schrötter)
 
——————————————————–
 
Kategorie JUNIOR TROPHY – průběžné pořadí (stav po 2. dni)
 
1. Austrálie – 5:14:06,56
(Scott Keegen, Thomas McCormack, Daniel Sanders, Lachlan Stanford)
 
2. USA – 5:14:29,26
(Grant Baylor, Steward Baylor, Trevor Bollinger, Justin Jones)
 
3. Francie – 5:14:41,81
(Anthony Geslin, Theo Bazerque, Loic Larrieu, Jeremy Carpentier)
 
——————————————————–
 
Kategorie Woman´s Trophy – průběžné pořadí (stav po 2. dni)
 
1. Austrálie – 4:08:53,35
(Jessica Gardiner, Tayla Jones, Jemma Wilson)
 
2. USA – 4:24:05,47
(Sarah Baldwin, Rachel Gutish, Amanda Mastin)
 
3. Kanada – 4:36:46,51
(Victoria Hett, Felicia Robichaud, Shelby Turner)
 
——————————————————–
 
Kategorie Club Team Award– průběžné pořadí (stav po 2. dni)
 
1. Wellard – 5:17:22,34
(Chris Bach, Andrew Delong, Gary Sutherlin)
 
2. Beta USA – 5:33:47,70
(Nicholas Burson, Cory Buttrick, Justin Sode)
 
3. Go Fasters – 5:35:59,49
(Travis Coy, Alex Dorsey, Joshua Knight)
 
——————————————————–
 
5. EnC Racing CZ – 5:51:55,57
(Jakub Hroneš, Luboš Klimeš, Jakub Horák)
 
21. Motosport Bozkov – 6:59:30,15
(Jan Kudrnáč, Milan Kotrč, Milan Kurfiřt)
 
42. Gottbros Team – 8:44:11,65
(Jan Fišer, Kamil Grošek, Martin Gottwald)
 
70. EnC Racing CZ Junior – 14:09:28,89
(Jiří Císař, Nikolas Zorba, Alexandros Zorba)
 
——————————————————–
 
Hodnocení jednotlivců – průběžné pořadí (stav po 2. dni)
 
Kategorie E1
1. Christopher Nambotin (FRA, KTM) 1:39:19,78
2. Marc Bourgeois (FRA, Yamaha) +2:50,04
3. Jeremy Tarroux (FRA, Sherco) +3:25,27
4. Jaume Betriu (SPA, Husqvarna) +4:29,59
5. Josep Garcia (SPA, Husqvarna) +5:40,38
 
Kategorie E2
1. Pierre-Alexandre Renet (FRA, Husqvarna) 1:38:46,83
2. Matthew Phillips (AUS, KTM) +55,73
3. Loic Larrieu (FRA, Husqvarna) +1:35,22
4. Kailub Russell (USA, KTM) +2:02,60
5. Thaddeus Duvall (USA, Honda) +3:15,59
 
Kategorie E3
1. Toby Price (AUS, KTM) 1:39:31,72
2. Taylor Robert (USA, KTM) +6,44
3. Ivan Cervantes (SPA, KTM) +1:41,09
4. Michael Brown (USA, Husqvarna) +2:37,15
5. Daniel Sanders (AUS, KTM) +4:04,96
 
——————————————————–
 
Kategorie EW
1. Jessica Gardiner (AUS, Sherco) 2:02:48,45
2. Jemma Wilson (AUS, Yamaha) +3:16,45
3. Rachel Gutish (USA, KTM) +6:22,62
 
——————————————————–
 
Kategorie C1
1. Joshua Knight (USA, KTM) 1:51:49,62
2. Jakub Horák (CZE, Yamaha) +1:34,41
3. Kyle McDonal (USA, KTM) +2:51,44
4. Jakub Hroneš (CZE, Yamaha) +5:45,87
————————–
8. Luboš Klimeš (CZE, Yamaha) +9:06,43
DNF Martin Gottvald (CZE, Husqvarna)
 
Kategorie C2
1. Chris Bach (USA, Honda) 1:44:01,19
2. Gary Sutherlin (USA, KTM) +45,52
3. Andrew Delong (USA, Husqvarna) +4:33,25
————————–
23. Jiří Císař (CZE, Husaberg) +25:27,75
31. Jan Kudrnáč (CZE, KTM) +28:49,33
42. Kamil Grošek (CZE, Husqvarna) +33:37,25
51. Milan Kotrč (CZE, KTM) +38:16,76
 
Kategorie C3
1. Cory Buttrick (USA, Beta) 1:48:12,96
2. Nicholas Burson (USA, Beta) +1:23,28
3. Fernando Hierrezuelo (ARG, Beta) +9:20,68
————————–
27. Milan Kurfiřt (CZE, Gas Gas) +36:08,72
33. Jan Fišer (CZE, Beta) +39:09,54

Foto: youtube

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here