V Austrálii se dnes konal druhý den testu před sezónou WSBK a zde jsou výsledky.

Na australském Phillilp Islandu dnes pokračoval poslední předsezónní test mistrovství světa Superbiků. Jezdce tak čekalo finální doladění posledních věcí pár dní před tím, než se tu rozjede letošní sezóna. Dnes byly navíc ještě lepší podmínky, než v pondělí, kdy bylo tepleji a foukal menší vítr.

Nejlepší výkon dnes opět podal Álvaro Bautista z továrního týmu Aruba.it Racing – Ducati, který zajel kolo za 1:30,303. Tím o 0,440 s překonal svůj včerejší čas, se kterým také ovládl výsledkovou tabulku. Španělovi se zatím v sedle Ducati Panigale V4 R daří, tak uvidíme, zda na to naváže i během závodního víkendu a zda bude tím, koho budou chtít ostatní porazit. Například dnes zajel sedm kol rychlejších, než nejlepší kolo úřadujícího šampiona Jonathana Rey, který v minulých sezónách většinou ovládal výsledkové tabulky. Chaz Davies se také dokázal zlepšit oproti včerejšku o půl vteřiny po práci na lepším nastavení svého stroje, nicméně na svého týmového kolegu stále ztrácí 1,5 vteřiny.

Celkem sedm jezdců se dostalo s časem pod 1:31 a tím druhým nejlepším byl Tom Sykes, který sedlá tovární BMW. Co je ještě zajímavější, jsou jednotlivé rozdíly mezi jezdci, když tu hrají roli jen tisíciny vteřiny. Jeho týmový kolega Markus Reiterberger měl dnes trochu problémy s ramenem, které si včera lehce zranil. Oba dva dnes opět testovali různá řešení na šasi.

Hned za Tomem Sykesem se umístili jezdci z jeho bývalého týmu, když třetí nejlepší čas zajel Leon Haslam a na čtvrté pozici skončil několikanásobný mistr světa Jonathan Rea. Leon kromě rychlého času také zajel spoustu kol, takže byl jedním z nejaktivnějších jezdců na trati. Dnes se soustředil hlavně na svůj jízdní styl, protože nastavení motorky mají v týmu oba jezdci hodně podobné. Na pěkném šestém místě skončil Toprak Razgatlioglu, další jezdec na Kawasaki.

Do ztráty půl vteřiny se vešel také Marco Melandri z týmu GRT, takže je nejen nejlepším netovárním jezdcem, ale také nejlepším jezdcem na Yamaze. Pěkný výkon opět podal i jeho týmový kolega a nováček Sandro Cortese, který skončil osmý. Z továrních jezdců na tom byl dnes lépe Michael van der Mark, který obsadil sedmou pozici a Alex Lowes skončil na místě devátém. V týmu se dnes soustředili na nalezení dobré rovnováhy na trati, která často přináší rychlou změnu podmínek.

Po těžkém úvodním dni se zlepšil výkon také jezdcům na Hondách. Leon Camier z Moriwaki Althea Honda se většinu dne držel v Top10, ale poté klesl na 13. místo. Jeho týmový kolega Ryuichi Kiyonari den ukončil na 15. příčce. Výsledkovou tabulku uzavřel domácí Troy Herfoss, který tu bude o víkendu startovat na divokou kartu.