Andrea Dovizioso je přesvědčen o tom, že Ducati má na to, aby v příští sezoně pravidelně bojovala o vítězství v závodech. A to nejen díky příchodu Jorge Lorenza

V příští sezoně královské kubatury MotoGP uvidíme na startovním roštu celkem šest továren, ke stávající pětce přibude ještě rakouská KTM. Na toto téma nyní hovořil i tovární jezdec italské Ducati, Andrea Dovizioso, jenž prohlásil, že v roce 2017 může i klidně Ducati hrát v MotoGP tu nejvyšší hru o mistrovský titul.
 
Zároveň pro rok 2017 spojuje Ducati síly s Jorge Lorenzem, což je dle Doviziosa také krok, od kterého si samotná továrna slibuje hodně. I z řad Ducati se tak ozývají hlasy, že jasným cílem pro rok 2017 bude zapojit se do boje o mistrovský titul.
 
 
„Rozhodně nejsme daleko špici, i když momentálně nemáme tu nejlepší motorku na startu. Celkově se nám ale nyní daří posouvat se dopředu a každým závodem motorka funguje lépe. V této fázi už stačí doladit pár detailů a můžeme bojovat o vítězství, to bylo vidět například v Rakousku. Máme skvělý tým a já jsem přesvědčen o tom, že v roce 2017 budeme pravidelně bojovat o vítězství. Jako největší soupeře očekáváme samozřejmě Hondu a Yamahu, ale i se Suzuki již musíme počítat,“ řekl Andrea Dovizioso.

Foto: ducati.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here