Chytré technologie z aut se nám pomalu začínají dostávat i k motorkám. BMW na veletrhu CES představilo helmu s informačním displejem

Pokud se zajímáte o moderní auta a technologie, nebude vám název head-up asi neznámý. Pokud byste náhodou nevěděli, pak jde tzv. průhledový displej, informace zobrazované na čelním skle auta, aby řidič nemusel zrakem opouštět vozovku. A přesně to samé chce BMW pro motorkáře. Nebude tedy informace promítat na čelní sklo, ale chce informace dostat na průhledný displej v helmě.

Ten by měl umět zobrazit jak základní informace o rychlosti a zařazeném stupni, ale také další, jako je stav paliva, omezení rychlosti, navigace nebo varování na nebezpečí. V přilbě, kterou BMW představilo na veletrhu technologií CES v Las Vegas jako koncept, jsou navíc namontovány dvě kamery pro snímání jízdy (zadní umí na displeji ukázat, co je za vámi). Bohužel jsme se nedozvěděli, kolik by taková přilba vážila a jak je BMW s vývojem daleko. Nicméně věříme tomu, že svou skupinu zákazníků by rozhodně zaujala. 

Foto: BMW Motorrad

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here