Český závodník Jakub Smrž byl dnes nejrychlejším jezdcem oficiálního testu BSB na okruhu Snetterton. Rychlá trať českému superbikerovi vysloveně svědčila

Již příští víkend čeká jezdce MCE Insurance British Superbike Championship další závodní klání. Tentokrát se pojede ve Snettertonu a promotér šampionátu (společnost MotorSport Vision) tak zařídil oficiální termín pro společné testování. Toho se účastnil i Kuba se svým týmem a nevedl si vůbec špatně!

 Od prvních kol bylo jasné, že Kubovi rychlý a otevřený charakter Snettertonu sedí mnohem víc, než například Knockhill. Padal jeden rychlý čas za druhým a v konečném pořadí první části ježdění byl Kuba třetí. Vedoucí dvojice Lowes a Byrne sice všem uletěla o parník, ale to se dá pochopit. Ve druhé části Kuba jezdí kratší stinty a často je v boxech. Přesto ale patří k nejpilnějším jezdcům a jeho nejrychlejší kolo ho řadí na čtvrtou příčku, což není zrovna špatné!

 Jakub Smrž BSB 2013

V odpolední části testování náš jezdec drží tempo a znovu se v úvodu dostává na třetí příčku. Před koncem pak Jakub zlepšuje svůj nejrychlejší čas, ale v průběžném pořadí klesá na čtvrté místo. Startovní číslo 96 nelení a stále snižuje odstup od nejrychlejších, přesto však dochází k propadu na páté místo. Kuba potom zajíždí do boxů a zdá se, že se na trať už nevrátí. V posledních minutách, ale Jakub opouští pit lane a neuvěřitelně tahá. Díky tomu se ve Snettertonu dočkávají překvapení testů: Kuba vyhrává! Moc pěkná příprava na následující závody!

 Jakub Smrž BSB 2013Jakub Smrž BSB 2013

Jakub Smrž:
„Byl jsem velmi spokojený s tím, co jsme dnes udělali. Miluji tento okruh, protože je jako ty, na které jsem zvyklý, v porovnání například s Knockhillem. Myslím, že čas na kolo mohl být ještě lepší, ale v mém posledním kole jsem udělal několik malých chyb. Myslím, že můžeme být po tomto testu spokojení, protože jsme dnes byli schopni udělat hodně práce, která bude důležitá, až se sem vrátíme závodit.“

 

MCE Insurance British Superbike Championship
Snetterton (oficiální test)

1. Jakub Smrž (Padgetts Honda) 1:51.869
2. Alex Lowes (Samsung Honda) +0.186
3. Shane Byrne (Rapid Solicitors Kawasaki) +0.409
4. James Ellison (Milwaukee Yamaha) +0.799
5. James Westmoreland (Buildbase BMW) +0.914
6. Chris Walker (Quattro Plant Bournemouth Kawasaki) +0.946
7. Ryuichi Kiyonari (Samsung Honda) +1.568
8. Dan Linfoot (Lloyds British GBmoto Honda) +2.084
9. Keith Farmer (Rapid Solicitors Kawasaki) +2.123
10. Peter Hickman (Lloyds British GBmoto Honda) +2.386

 

Foto: honda.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here