Kdo si pamatuje zlaté časy superbiků, určitě bude znát jméno Carl Fogarty. Tenhle týpek z Anglie vždycky platil za největšího dršňáka tehdejší doby a za člověka, který si při svých prohlášeních nikdy nebral servítky.

Teď se zdá, jakoby ho trochu tížilo svědomí, protože na svém profilu na Twitteru (@carlfogarty) se dodatečně omlouvá některým svým soupeřům. Carl píše:

Tak mě napadlo… Chtěl bych se omluvit za pár věcí, který jsem řekl, když jsem závodil. Jde hlavně o Aarona Slighta, Scotta Russella a Colina Edwardse.“

A taky o Johna Kocinskiho. Omlouvám se.“

Carl Fogarty, který stále drží rekord v počtu vítězných závodů, závodil ve WSBK mezi lety 1991 až 2000, kdy po těžké nehodě na Phillip Islandu musel kvůli poškozenému ramenu nechat závodění.

Po této bouračce se do superbiků vrátil v roli šéfa týmu Foggy Petronas, ale tento projekt po pěti letech bez výraznějších výsledků skočil.

Jeden z legendárních závodů mezi ním a Frankiem Chilim se odehrál v Assenu, kdy v poslední zatáčce poslal Foggy svoji 916ku pod Chiliho, Ital ale přebrzdil přední kolo a spadnul. V depu si to pak chtěl s Fogartym vyřídit ručně, až oba musel uklidňovat týmový šéf Davide Tardozzi. Tohle video stojí za podívání.

A nakonec ještě jeden povedený klip s touhle superbikovou legendou:

Foto: Archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here