Placení povinného ručení se nevyhnou ani majitelé motorek, skútrů nebo čtyřkolek. Cena se odvíjí od objemu motoru a do celkové částky, kterou ročně zaplatíte, se promítne i stáří motocyklu. Jak to bude s povinným ručením v následujícím roce?

 

Za nehody často může rychlá jízda

Stejně jako loni přicházejí i tento rok pojišťovny s mírným zvednutím ceny za povinné ručení. Zvýšení bude v řádu několika desítek až stovek korun. Důvodem je nárůst výdajů na škody na majetku a zdraví, které musejí pojišťovny každoročně vyplácet. Vinu nesou především mladí a nezkušení řidiči, kteří nepřizpůsobují jízdu terénu a aktuálním podmínkám na silnici. Rychlá jízda na motorce tak často končí nehodou a následnou pojistnou událostí, kterou řeší pojišťovny.

Opatrní řidiči ušetří na povinném ručení

Přestože pojišťovny budou zvedat cenu povinného ručení, stále mezi nimi zuří konkurenční boj. Z toho důvodu nabízejí k pojištění řadu benefitů. Vypočtěte si výši povinného ručení ve srovnávací kalkulačce, kde získáte okamžitý přehled o aktuálních nabídkách. Nejvíce benefitů čerpají řidiči, kteří jezdí bez nehod. Pojišťovny nabízejí pro takové řidiče příjemné slevy a to až do výše 50 %. Dalšími benefity bývají například úrazové pojištění nebo asistenční služby.

Sezónní pojištění pro motocykly

Motorka je specifický prostředek a v našich podmínkách se na ní nedá jezdit po celý rok. Pojišťovny proto nabízejí sezónní pojištění motocyklů, kde platbu provádíte pouze na vybrané měsíce, kdy s motorkou skutečně vyjíždíte na silnici.  Díky tomu ušetříte další náklady spojené s placením povinného ručení. Srovnejte si nabídky pojištění na ePojištění.cz a sjednejte si nejvýhodnější smlouvu.

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here