Tým Orion Litomyšl – RS Petrol představil jezdce pro letošní sezónu. Nováčkem v týmu je světovými závody ošlehaný Martin Michek, kterému skončila smlouva s továrním týmem TM. Teď bude sedlat oranžovou KTM v barvách Orionu

  • Ve stejné třídě MX3/Open pojede s Michkem i jeho týmový kolega Petr Bartoš. Jezdci nemají určeno, kdo bude týmová jednička, ale z našich zdrojů víme, že jezdci mají od svých vlastních sponzorů slíbeny odměny pokud se umístí lépe než jejich kolega. Dají se tedy očekávat zajímavé souboje. Tým ještě doplní ve veteránech jedoucí Jan Mrázek a pravděpodobně v třídě MX2 Jaromír Romančík, nad kterým stále visí otazník.
  • Letos se v Holicích nepojede mistrovství světa MX3, protože podle slov již bývalého  pořadatele Ladislava Exnera na závody chodilo málo diváků a prodělek šel do milionů korun. Jediný závod mistrovství světa na území Čech se tak pojede 6.-7.8. 2011 v Lokti (MX1, MX2).
  • Freestylový jezdec Libor Podmol se konečně dočkal a po několika titulech vicemistra, získal titul mistra světa. Cestu za vítězstvím si ještě zkomplikoval zlomeninou klíční kosti, ale ani ta nezabránila Liborovi dotáhnout dobře rozjetou sezónu do konce.
  • Petr Smitka nastoupil do kolotoče mistrovství světa třídy MX2. Bude startovat v továrním týmu TM se startovním číslem 102.
  • Osička MX Team zveřejnil jména jezdců, kteří v jeho barvách nastoupí v letošní sezóně. V týmu pokračují oba loňští  mistři Jiří Čepelák a Francouz Florent Richter. Novou posilou ve třídě MX2 bude od letoška český jezdec Marek Sukup.
  • Martin Žerava na konci loňské sezóny dostal padáka v Ufo Racing Teamu, s tím, že už je starý a pro tým není perspektivní. Naštěstí si to nemyslí Josef Toman, který Martina angažoval do svého týmu MoToman. V letošním roce uvidíme M. Žeravu v nových barvách.
  • Motokrosař Michal Kadleček, který loni velmi dobře reprezentoval naší zemi ve světovém enduru podepsal smlouvu s týmem KRTZ. Měl by tak nastoupit do třídy E3 v MS Enduro na Husabergu 450.

Foto: Archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here