Ondřej Klymčiw má za sebou už několik dní v nemocnici v Limě, kde je stále udržován v umělém spánku. V sobotu ho čeká operace dvou zlomených obratlů.

Už čtyři dny strávil Ondřej Klymčiw v peruánské nemocnici v Limě. Tam se dostal s těžkými zraněními po pádu ve třetí etapě rallye Dakar, která byla na programu 40. ročníku Dakaru v pondělí 8. ledna 2018.

Lékaři měli v plánu českého motocyklového závodníka probudit, ale to nakonec několikrát odložili. Bránil tomu otok plic. V současné chvíli se rozhodli, že ho probouzet nebudou a počkají do soboty, kdy ho čeká operace dvou zlomených obratlů. Dobrou zprávou je to, že se jeho zdravotní stav pořád trochu zlepšuje a není tomu naopak.

Všem, kteří na Ondru myslíte a posíláte mu podporu, moc děkujeme.

Ostatní závodníci týmu Klymčiw Racing se mezi tím s šestou etapou přesunuli z Peru do Bolívie. Etapa byla pro motorkáře zkrácena kvůli nepřízni počasí a startovali až do druhé části rychlostní zkoušky. Ta se ukázala jako velice rychlá, když od sebe všechny závodníky dělí vteřiny či pár minut. Cesta vedla z města Arequipa do bolivijského La Paz. V něm všichni stráví také dnešní den volna.

dav

Jako první z jezdců našeho týmu startoval do etapy Petr Vlček. Ten v úvodu etapy nepatrně ztratil pár míst, ale vše napravil ve druhé polovině etapy. Den nakonec ukončil v čase 2:28:05, se kterým se zařadil na 62. pozici (ztráta 33:55). V celkovém hodnocení si o jedno místo polepšil a dostal se na 60. místo.

Bill Conger s Gabrielou Novotnou nakonec den ukončili skoro za sebou. Bill skončil s časem 2:36:47 na 84. místě (ztráta 52:37) a Gábina s časem 2:49:12 na 86. místě (ztráta 55:02). Bill výborně rozjel etapu, když se na prvním mezičase dostal na 59. místo, poté ale začínal ztrácet a propadl se na 88. místo. V závěru ale pár míst bral zpátky. Gabriela do poloviny etapy získávala místa a posouvala se vpřed pořadím, pak jednu pozici ztratila, aby ji v poslední části etapy urvala zpátky. Bill, stejně jako Petr, v celkovém hodnocení získal jednu pozici a je zatím 84. Gabriela dnes oproti svým týmovým kolegům získala nejvíc, když se dostala z 90. místa na 86. pozici.

Dnes si všichni užijí zasloužený den volna, ve kterém si odpočinou, ale zároveň se musí připravit na další etapy, které povedou ve vysokých nadmořských výškách.