Frans Verhoeven vítězem závěrečné etapy, Marc Coma pak celé Rally Dakar 2011.

Dnes čekalo na účastníky Rally Dakar závěrečných 181 měřených kilometrů. Poslední etapa nejtěžšího závodu světa je vždy v duchu – nemůžeš nic získat, ale všechno ztratit. Pořadatelé kvůli dešti v posledních dne pozměnili trasu měřeného speciálu, nicméně její dálka zůstala, jezdci se však vyhnuli několika bahnitým úsekům.

Vítězem poslední části obávané rally se stal nizozemský jezdec Frans Verhoeven, který o pouhých 5 sekund porazil Portugalce Heldera Rodrigueze. Na třetím místě pak přijel s dalšími 14 sekundami ztráty Brazilec Jean De Azevedo.

despre

V celkovém pořadí vyhrál letošní rally Marc Coma, který se z triumfu raduje potřetí v kariéře. Znamená to, že od roku 2005 pokračuje pravidelné střídání vyhraného Dakaru mezi Comou a Francouzem Cyrilem Despresem, který letos skončil na 2. pozici, když na vítěze ztratil 15:04 minuty (z toho je 10 minut penalizace za porušení pravidel při opouštění startovací zóny).

Třetí místo celkově získal po neuvěřitelných problémech  Francisco Lopeze dnes druhý Hleder Rogriguez – a jejich dnešní příběh vstoupí nakonec zřejmě i jako legenda do sportovní historie (celé zápletce věnujeme následující aktualitu)

Slovák Radek Matoška pokračoval ve výborných výsledcích a dnešním 19. místem si posunul svůj nejlepší etapový výkon.  David Pabiška si na závěr rally dojel pro 39. etapové místo, zatímco Jan Veselý přijel na 47. pozici.

Rally Dakar 2011 – 13. etapa (motocykly)