Andrea Dovizioso je přesvědčen o tom, že společně s Ducati bude i v roce 2018 bojovat o mistrovský titul.

Před startem letošní sezony 2017 královské kubatury MotoGP italský závodník Andrea Dovizioso rozhodně neplatil mezi zmiňované favority na boj o mistrovský titul. Pro rok 2018 již ale s Dovim a Ducati konkurenti počítají, jako s jedním z hlavních soupeřů, jak ale Andrea říká, na jeho přístupu to nic nezmění.

V letošním roce dokázal Dovi vyhrát celkem šest Grand Prix, v konečném sčítání bodů ale i kvůli pádu ve Valencii měl ztrátu na vítěze šampionátu Marca Márqueze celých 37 mistrovských bodů. Pro sezonu 2018 má Dovizioso cíl jasný – opět bojovat o titul.

„Rozhodně nepochybuji o tom, že se příští rok opět zapojíme do boje o mistrovský titul. Samozřejmě je ale stále rozdíl v tom, jestli o titul jen bojujete nebo ho i vyhrajete. V letošní sezoně jsme ukázali, že naše motorka má velmi dobrý základ, ale to ještě nestačí, protože soupeři jsou silní. Když ale s tímto základem, u kterého již známe jeho slabé a silné stránky, budeme dále pracovat, můžeme získat klíčovou výhodu. Myslím si, že se opět utkáme o titul, sice nám ještě něco k dokonalosti chybí, ale naši rivalové také nejsou dokonalí,“ řekl Andrea Dovizioso.

 


Zdroj: bikeracing.cz, speedweek.com. foto: ducati.racing, repsol-media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here