Odvolací soud MotoGP rozhodl o případu Ducati a šampionát MotoE má nový kalendář závodů na letošní sezónu.

Během úvodního závodu MotoGP v Kataru Ducati použila na svých strojích nové zařízení na zadní kyvné vidlici, proti kterému podaly protest týmy Suzuki Ecstar (proti Jackovi Millerovi), Repsol Honda (proti Andreovi Doviziosovi) a Red Bull KTM Factory a Aprilia Racing Gresini (proti Danilovi Petruccimu). Týmy argumentovaly tím, že jde o aerodynamické zařízení a tím porušují pravidla MotoGP. Tyto týmy podaly protest k panelu komisařů MotoGP, kteří to zamítli a věc se dostala k odvolacímu soudu MotoGP.

V pátek 22. března 2019 proběhlo slyšení a 26. března 2019 byly všechny strany obeznámeny o výsledku (čtyři navrhovatelé, Ducati a FIM). Odvolací soud MotoGP stanovil následující:

  • Odvolání podaná týmy Aprilia, Suzuki, Honda a KTM jsou přípustná.
  • Provizorní výsledky závodu jsou potvrzeny a stanoveny jako konečné.
  • Žádost o deklarování, že jde o ilegální zařízení a o zákazu jeho použití v budoucích závodech byla zamítnuta.

Proti tomuto rozhodnutí lze podat odvolání k arbitrážnímu sportovnímu soudu (CAS) v Lausanne ve Švýcarsku do pěti dnů podle článku 3.9. předpisů FIM MotoGP 2019.

Další důležité rozhodnutí z depa MotoGP se týká světového poháru elektrických motorek MotoE. Kvůli kompletnímu shoření všech strojů a veškerého zázemí při testu ve španělském Jerezu musel být předělán kalendář závodů. Původně se měl šampionát rozjet závodním víkendem v Jerezu, ale kvůli velkým ztrátám to není možné. Vynechá se také závod ve francouzském Le Mans. První závody se tak uskuteční až při Grand Prix Německa na Sachsenringu. Celkem se letos odjede šest závodů na tratích Sachsenring, Red Bull Ring, Misano a Valencie. Požár v Jerezu je stále předmětem šetření.

Kalendář závodů MotoE

  • 1. závod – 5. – 7. 7. 2019 – Sachsenring, Německo
  • 2. závod – 9. – 11. 8. 2019 – Red Bull Ring, Rakousko
  • 3. a 4. závod – 13. – 15. 9. 2019 – Misano, Itálie – San Marino
  • 5. a 6. závod – 15. – 17. 11. 2019 – Valencie, Španělsko

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here