Pol Espargaró prohlásil, že dosáhnout na pódiové umístění za normálních podmínek je na satelitní motorce téměř nemožné

Španělský závodník týmu Monster Yamaha Tech 3 – Pol Espargaró, zatím stále v královské kubatuře čeká na své premiérové umístění na pódiu. Jak ale tento závodník prohlásil, za normálních podmínek je tento cíl na satelitním motocyklu Yamaha téměř nereálný.
 
V první polovině letošní sezony odváděl ale Pol velmi slušné výsledky a v této fázi sezony je na jeho kontě celkem 72 mistrovských bodů, které mu zajišťují průběžnou šestou pozici v tabulce královské kubatury MotoGP. Pro příští sezonu Pol přestupuje do nově vznikajícího továrního týmu KTM.

 
„Ano, jediné, co mi letos chybí, je pódiové umístění. V Assenu jsem byl už hodně blízko, ale bohužel to nevyšlo. Byl bych moc rád, kdyby se nám to alespoň jednou v letošní sezoně podařilo a dosáhli bychom na pódium, byl to náš cíl pro sezonu 2016. Mým hlavním osobním cílem je ale stát se nejlepším satelitním pilotem, to se nám v současné chvíli zatím daří. Jsem na šesté pozici v tabulce šampionátu a na Mavericka přede mnou mi chybí jen 11 bodů. Z toho mám zatím velkou radost. Abych byl ale upřímný, je bohužel na satelitním motocyklu vybojovat pódium za normálních podmínek téměř nemožné. Pokud se nejede na vodě nebo zde není hodně pádů, tak je tento cíl velmi těžké splnit. To bychom museli mít stejnou motorku, jako mají v továrním týmu,“ řekl Pol Espargaró.


Foto: yamaha Tech3

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here