Představujeme vám nový tým Extéria Racing, který se rovnou stal jedním z největších týmů v česko – slovenském poli Aple Adrie a IMRC cupu, který pořádá slovenská agentura Slovakia Racing.

O koho že se to jedná? Začneme pěkně od nejvyšší kategorie. Tomáš Zajíc pojede v kategorii Superbike na svojí Kawasaki ZX-10R. Tomáše určitě znáte z videa, kde v agenturním závodě startuje z posledního místa, nakonec vyhraje a jako třešničku na dortu požádá svoji přítelkyni o ruku. Tom se profesně věnuje vlastní firmě v oboru auto lakýrnictví.
 
Managerem a iniciátorem týmu je Michal Fojtík, který se po delší přestávce vrací k závodění. Michal bude startovat ve třídě Superstock 1000 v Alpe Adria cupu na BMW HP4. V osobním životě je to obchoďák tělem i duší.
 
Další jezdec je Dominik Jůda. Dominik jezdil prozatím český Road racing a závodil s agenturou, v obojím ale zaznamenal úspěchy. Startovat bude ve třídě SuperStock 600 na Yamaze R6 a v závodním poli se určitě neztratí!
 
 
Dalším jezdcem v týmu je Stanislav Vaculík. Standa je vlastníkem vyladěné Suzuki GSXR 1000 K5, na které odkrouží celou sezonu v kategorii IMRC600+. Když zrovna nezávodí, tak je automechanik, a ne jen tak obyčejný! Servisuje motorky a jak civilní, tak rally auta.
 
Na Michala Fojtíka jsme vytáhli pár otázek:
 
Michale čeho chceš docílit založením týmu?
Michal: Cílů je samozřejmě více – hlavně jsme však chtěli vytvořit tým, který se stane pravidelným účastníkem závodů na evropském poli a chceme, aby nás další takové týmy následovaly, tak trochu tím ukázat že to jde a že je možné závodit i jinak než každý sám za sebe. Jen to nám pomůže všem – Více týmů=více závodníků=více díváků=více partnerů = zase více týmů. Letos chceme tým stabilizovat a uvést ho do stavu, ve kterém bude fungovat i v následujících letech a samozřejmě chceme i ukázat, že se ve startovním poli neztratíme.
 
Proč zrovna Alpe Adria?
Michal: Vidět člověka, který staví pomoc závodníkům na první místo na místě promotéra AA nás neustále motivuje a i kvůli tomu jsme se rozhodli do toho vstoupit se stejnou vervou, s jakou to Peter Šurina dělá – NAPLNO!
 
Našlo by se v týmu místo ještě pro nějakého jezdce?
Michal: Na sozónu 2015 bychom rádi vstoupili se 6 piloty, takže je zatím stále ještě místo pro další piloty. Máme už samozřejmě nějaké jednání, ovšem jistí jsme zatím 4 – což je za mě i tak super výsledek na nový tým v poli. Celý tým jsme dali dohromady přes Facebook, kdo by tedy přemýšlel o závodění a chyběl mu ten potřebný impulz TADY JE!
 
Sponzoři jak z Česka, tak Slovenska jsou jasně daní, nebo se taky najde prostor?
Michal: Hlavní partner je firma Extéria, která nám dala dostatečný prostor na to abychom tento projekt vůbec vytvořili a my věříme, že to Extérii náležitě vrátíme. Prostoru pro spolupráci s námi je stále dost – pokud je vůle jde vše! Samozřejmě dekujeme všem partnerům, ať jde o Goldfren, AMtrade, 4sr, Vinařství Josef Valihrach, Autoškola Čičmanec, silnicnimotorky.cz a RST, bez nich by nic z toho, co nás čeká nebylo možné.

Foto: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here