Sezona 2017 je u konce. Poslední řádky do tohoto neuvěřitelného příběhu byly napsány na okruhu Ricardo Torma v Cheste u Valencie. Zde se rozhodovalo o titulu Mistra světa MotoGP: Většině fanoušků bylo však v koutku duše jasné, že jednadvacetibodovou výhodu si domácí jezdec továrny Honda, Marc Marquez, si asi nenechá jen tak vzít. Přesto rozhodně nebyla nouze o dramatické momenty!

 

Marc Marquez také potvrdil svou mentalitu, když taktiku nepodřídil pouze zisku potřebných pěti bodů, ale od první zatáčky bojoval, o co nejlepší možný výsledek, kterým je samozřejmě vítězství. V tomto boji byl s francouzským nováčkem roku Johannem Zarcem, nicméně chyba a ztráta přilnavosti v první zatáčce 24. kola znamenala, že o vítězství bojovat nebude. Ovšem situaci, kdy byl prakticky již na zemi, dokázal ustát a bravurně se vrátit do sedla své Hondy, následně dokončit závod na 3. místě a oslavit zisk šestého titulu kariéry.

 

 

Z vítězství v posledním závodě sezony 2017 se radoval druhý z továrních jezdců Hondy, Dani Pedrosa. Ten dlouho sledoval na vedoucí pozici jedoucího Johanna Zarca, aby ho v závěrečném kole předjel a vedení uhájil až na cílovou čáru, kde oslavil své druhé letošní vítězství.

Francouzský závodník Johann Zarco v dnešním závodě předvedl vynikající výkon. Ve čtvrtém kole se dostal do čela závodu, kde bojoval nejprve s Marcam Marquezem a poté s Dani Pedrosou. Tento boj se mladému závodníkovi nepodařilo dotáhnout do vítězného konce, nicméně i druhá pozice je pro něj vynikající odměnou v první sezoně MotoGP, ve které se stal nejen nejlepším nováčkem, ale také nejlepším jezdcem satelitních týmů.

 

 

O tom, co se dělo při pokusu o týmovou režii z boxu Ducati, se bude asi ještě dlouho hovořit. Jorge Lorenzo ostentativně nereagoval na pokyny, aby předal svou (v tu chvíli čtvrtou) pozici svému týmovému kolegovi Doviziosovi. Oba tovární jezdci obkroužili skoro celý závod v úzkém sepjetí. Po vyjetí Marqueze z dráhy se Lorenzo pokusil poodjet (možná chtěl zvítězit), ovšem skončil na zemi. Stejně jako o pár okamžiků ale i Andrea Dovizioso, kterého v této fázi závodu už očividně neposlouchaly gumy – a není tedy potřeba se dopouštět spekulací, dneska Ducati s Andreou Dovizosem na palubě zkrátka neměla na vítězství. Rozsudek krutý, navíc konečný.

 

Náš Karel Abraham do závodu na okruhu ve Valencii startoval z 18. pozice. Bohužel v prvním kole klesl o dvě pozice dozadu, tedy na 20. místo. Z něj se posouval kupředu tak, jak před ním havarovali rychlejší jezdci. V desátém kole dokázal vrátit předjetí Ducati Lorise Baze a postoupil na 17. místo. O dvě kola později jel šestnáctý, když za svá záda odsunul Michaela van der Marka. Po pádech a odstoupení obou továrních jezdců Ducati se posunul český jezdec na 14. místo, na kterém také zcela sám projel cílem. V celkové klasifikaci závodu tak Karel Abraham skončil na 14. pozici, v šampionátu poté byl hodnocen jako 20. jezdec s 32 body.

 

Kategorie MotoGP – závod Valencia 2017

 1. Daniel Pedrosa (SPA, Honda) 30 kol / 46:08,125
 2. Johann Zarco (FRA, Yamaha) +0,337
 3. Marc Marquez (SPA, Honda) +10,861
 4. Alex Rins (SPA, Suzuki) +13,567
 5. Valentino Rossi (ITA, Yamaha) +13,817
 6. Andrea Iannone (ITA, Suzuki) +14,516
 7. Jack Miller (AUS, Honda) +17,087
 8. Cal Crutchlow (GBR, Honda) +17,230
 9. Michele Pirro (ITA, Ducati) +25,942
 10. Esteve Rabat (SPA, Honda) +27,020
 11. Bradley Smith (GBR, KTM) +30,835
 12. Maverick Viñales (SPA, Yamaha) +35,012
 13. Danilo Petrucci (ITA, Ducati) +38,076
 14. Karel Abraham (CZE, Ducati) +41,988
 15. Hector Barbera (SPA, Ducati) +47,703
 16. Loris Baz (FRA, Ducati) +47,709
 17. Michael van der Mark (NED, Yamaha) +52,134

—————————–

DNF Pol Espargaro (SPA, KTM)
DNF Andrea Dovizioso (ITA, Ducati)
DNF Jorge Lorenzo (SPA, Ducati)
DNF Sam Lowes (GBR, Aprilia)
DNF Alvaro Bautista (SPA, Ducati)
DNF Scott Redding (GBR, Ducati)
DNF Aleix Espargaro (SPA, Aprilia)
DNF Mika Kallio (FIN, KTM)

2 KOMENTÁŘE

 1. Sice se mnoho specialistů pokoušelo změnit chod dějin a a fandit až do omrzení Dovimu, ale Ducati a Dovi v jeho sedle na to letos očividně nemají. Je to pro ně sice mrzuté, ale já osobně fandím Markovi a tak jsem spokojený, že to doadlo piodle všech očekávání a zázrak se nekonal.Upřímně řečeno, kdyby nebylo poruchy na Markově stroji tak už před třemi závody nebylo co řešit, takže Marku Veliká gratulace !!! HONDA & Mark je prostě aktuálně nejllepší !!!

 2. Sice se mnoho specialistů pokoušelo změnit chod dějin a a fandit až do omrzení Dovimu, ale Ducati a Dovi v jeho sedle na to letos očividně nemají. Je to pro ně sice mrzuté, ale já osobně fandím Markovi a tak jsem spokojený, že to doadlo piodle všech očekávání a zázrak se nekonal.Upřímně řečeno, kdyby nebylo poruchy na Markově stroji tak už před třemi závody nebylo co řešit, takže Marku Veliká gratulace !!! HONDA & Mark je prostě aktuálně nejlěpší !!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here