Lin Jarvis vyjádřil velké zklamání nad selháním motorů Yamaha při Grand Prix Itálie, právě tato závada odstavila v závodě MotoGP Valentina Rossiho. O tomto víkendu se celý serriál stěhuje do Barcelony

Velké problémy s motory potkaly minulý týden při Grand Prix Itálie tovární tým Movistar Yamaha. Jak je dobře známo, právě tato závada pokazila domácím fanouškům Valentina Rossiho naději na oslavu vítězství, když se Valemu jeho Yamaha M1 zastavila v průběhu boje o první místo s Jorge Lorenzem.
 
Nebyl to ovšem jediný problém s motory Yamaha, který tento tým v průběhu Grand Prix na okruhu Mugello potkal. Stejný problém nastal i na motocyklu Jorge Lorenza v posledním kole v ranním warm-upu, právě díky této závadě ale Jorgeho tým vyměnil motor a Lorenzo tak mohl závod dokončit.
 
 
Samotný ředitel závodního oddělení Yamahy, pan Lin Jarvis, byl z této skutečnosti značně rozladěn a potvrdil, že oba motory byly okamžitě odeslány do továrny v Japonsku, kde podstoupí detailnější prohlídku a inženýři se pokusí identifikovat příčinu selhání.
 
„Tento problém nás moc mrzí. Oba motory jsme okamžitě odeslali letadlem do Japonska, kde podstoupí důkladnou analýzu. Už ve čtvrtek byly oba motory v továrně, takže věřím, že již velmi brzy budeme vědět, co se vlastně v Itálii odehrálo,“ řekl Lin Jarvis.

Foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here