Web Speedweek přišel včera se zajímavou spekulací, podle které by Karel Abraham mohl v roce 2016 skončil v Mistrovství světa Superbike

Německý novinář Ivo Schützbach, specialista webu speedweek.com na šampionát WSBK, včera publikoval na stránkách svého zaměstnavatele článek, ve kterém se zabývá budoucností našeho Karla Abrahama. Dle jeho článku je český závodník na cestě do Mistrovství světa Superbike.
 
Karel Abraham, resp. tým jeho otce, přišel pro letošní rok o generálního sponzora Cardion a závody se samozřejmě stávají stále dražšími. Ivo Schützbach tak přichází s teorií, ve které se tým od příští sezony může přestěhovat do levnější série WSBK. Redaktor jde ještě dál a již píše i o možném materiálu pro závody Karla Abrahama v superbike. Tím by se mohl stát motocykl Ducati 1199 Panigale R.
 
Jako druhou možnost vidí speedweek Karla Abrahama na pozici testovacího jezdce KTM, což ostatně v minulosti naznačil i šéf závodního oddělení KTM, pan Pit Beirer. Každopádně Dorna plánuje změnu v počtech účastníků MotoGP, kde chce mít pouze dvoučlenné týmy.
 
Pozitivní pro českého fanouška je, že pokud by Karel Abraham jezdil závody WSBK, je velmi pravděpodobné, že by se tyto závody vrátily i na okruh, jež vlastní firma jeho otce.

Foto: AB Motoracing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here