Po sobotním závodě, ve kterém český závodník Karel Abraham dojel na 13. pozici a získal první body v Mistrovství světa Superbike, nastoupil nováček WorldSBK do druhého závodu s dobrým pocitem, což se projevilo na jeho výkonu.

Po výborném startu, kdy předjel pět soupeřů, nakonec projel cílem na 11. místě a vedle zisku pěti bodů bylo pozitivní, že oproti sobotnímu závodu v neděli zrychlil, když jeho ztráta na vítěze byla o plných sedm sekund menší.
 
Jeho týmový kolega Joshua Brookes v sobotním závodě vybojoval 10. pozici, což se mu v neděli podařilo ještě o jedno místo vylepšit.
 
 
„Jsem opravdu rád, že jsme mohli tento víkend přivézt domů body v obou závodech. Tým odvedl skvělou práci na motocyklu, takže jsem na ně opravdu pyšný. Myslím, že když jsem tak dlouho nezávodil, tak můžu být šťastný, že jsem dokončil oba závody.
Protože jsme měli v zimě omezené testování, tak jsme k tomuto víkendu přistoupili trochu jako k testu, ale i tak si myslím, že to probíhalo opravdu dobře. V každém tréninku jsme udělali na motorce změny a mohl jsem si také pokaždé při jízdě vyzkoušet nové věci, takže to vypadá stále lépe a lépe.
Vím, že můžu s motorkou tvrději jezdit a získat z ní více, protože jsem měl několik malých problémů, abych zjistil, jak pro mne budou pracovat pneumatiky. Celkově je skvělé získat další body a opravdu se těším na další závod v Thajsku.“
 
 
„Je dobré získat dnes doma více bodů a jsem rád, že jsem mohl jezdit déle tvrdě a konsistentně. Přes noc jsme na motorce udělali mnoho změn. Nebyly to velké změny, ale rozhodně zlepšily motorku. Podařilo se mi oproti včerejšku najít deset sekund v závodní vzdálenosti, což je díky skvělé práci týmu.
Udělat změny na motorce mezi závody je vždy riziko a je snadné udělat pozitivní změny, stejně jako negativní změny. Je tu ještě několik věcí, které musíme vyzkoušet s plynem a elektronikou, ale máme dobrý základ pro další vývoj. Musíme zlepšit přilnavost a výkon. Je tu trochu práce před cestou do Thajska, ale myslím, že vyhodnotíme získaná data a zacelíme mezeru od nejrychlejších.“
 

Výsledky závodu na Phillip Islandu najdete …ZDE

Foto: Miwaukee BMW facebook

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here