Český závodník Karel Hanika podruhé v řadě odstartuje do závodu Grand Prix z druhé startovní řady.

  Výbornou kvalifikaci opět předvedl český motocyklový závodník Karel Hanika, který ve španělském Jerezu startuje v Grand Prix kategorie Moto3. Brněnský jezdec s motocyklem týmu Red Bull KTM Ajo dokázal zajet šestý nejlepší čas, který znamená druhou startovní řadu pro zítřejší závod.
 
Karel Hanika tak bude stát opět ve stejné řadě, jako tomu bylo v Grand Prix Argeniny, kde v závodě světového šampionátu vybojoval svou nejlepší pozici, když cílem projel na sedmém místě.
 
 
 
„Jsem rád, že mám místo ve druhé řádě, což není špatné, ale myslím, že jsem mohl dopadnout ještě lépe, protože mé tempo bylo celý víkend velmi dobré. Jsem jedním z mála jezdců, kteří zajeli svůj nejlepší čas o samotě, a to je velmi důležité pro zítřek. Pokud dobře odstartujeme, jsem si jistý, že můžeme být ve vedoucí skupině a bojovat o nejvyšší pozice. Celý tým v kvalifikaci odvedl dobrou práci. Své nejrychlejší kolo jsem zajel sám a bylo ve velmi dobrém tempu. Na konci jsem se dostal příliš blízko k jinému jezdci a musel jsem řešit vzniklou situaci, při které jsem upadl. Naštěstí jsem v pořádku. Byl to docela velký highsider a bolí mne po něm rameno a pravá noha, ale není to pro zítřek nic vážného.“

Foto: Ajo Motorsport

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here