V životě zažil i povedenější sezony a příjemnější chvíle, než se kterými se potýká v posledních dnech. Mladý motocyklový závodník Karel Hanika se v dosavadním průběhu sezony nesžil s motorkou ani s prostředím v týmu Platinum Bay Real Estate a ukončil své působení v něm

Karel moc dobře ví, že to teď bude mít ve sportovním životě těžké, ale nadaný jezdec je připraven chytit se další šance. Jeho kariéra může pokračovat v Moto3 nebo se může posunout do jiné kategorie. Sám jezdec nevylučuje ani juniorské mistrovství světa.
 
Již během prvních dnů v týmu, které věnoval testování motorky, mohl český mladík tušit, že ho čeká trochu jiná sezona než ta, kterou prožil v minulém roce. „Na těch prvních testech to bylo hodně složité. Testoval jsem stroj, na kterém se jezdilo v loňské sezoně. A ta motorka se docela změnila. Takže jsem sice něco najezdil, ale novou motorku, na které jsem pak závodil, jsem testoval jen tři dny,“ vysvětlil Karel Hanika.
 
 
Největším problémem byla pro českého závodníka převodovka, se kterou v průběhu sezony hodně bojoval. „Jedeš po trati, zařadíš a vyšší rychlost, a ten kvalt ti sám spadne dolů. Ztráceli jsme kvůli tomu rychlost a tím pádem i body. Byli jsme prostě od ostatních týmů vždy několik kroků pozadu,“ analyzuje problémy Karel Hanika.
 
V současné chvíli to vypadá, že před jezdcem, který byl dříve proslulý svými dlouhými vlasy, vyvstává několik různých variant. Jeho kariéra může pokračovat v Moto3 nebo se může posunout do jiné kategorie. Sám jezdec nevylučuje ani juniorské mistrovství světa. „To je také hodně prestižní soutěž. Vzhledem k mojí váze a výšce by byl přechod o kategorii výš logický, ale v tomhle sportu je to hrozně moc o penězích. Je ale klidně možné, že zůstanu v Moto3. Řešíme to s manažerem. Musíme se rozhodnout pro možnost, která bude nejpřijatelnější,“ vysvětluje úskalí dalšího postupu jezdec.
 
 
„Další věcí je, že všechny šampionáty jsou už rozjeté. Budu muset jít cestou individuálních závodů nebo dělat v nějakém týmu testovacího jezdce. Ale i když to bude hodně těžké, tak já budu připravený a chytnu se každé příležitosti. To je moje šance, jak pokračovat v kariéře.“

Foto: Jiří Nykodým

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here