Hned od nedělního rána bylo jasné, že to bude velká loterie s pneumatikami kvůli počasí. Už před výjezdem do ranního Warm-Upu se nad brněnským okruhem stahovala mračna. Warm-Up byl sice zahájen na suché trati, ale to se během dvou kol změnilo a všichni jezdci se ihned vrátili do boxů k přezutí na mokré pneumatiky. Kája dokončil Warm-Up s 16. nejlepším časem.

Do závodu trať stihla opět oschnout a tak byl závod vyhlášen jako suchý. Kája dobře odstartoval a probojoval se na 28. pozici. Po 6. kole byl však závod kvůli dešti přerušen. Jezdci tak zajeli do boxů k přezutí na mokré pneumatiky a k rychlému přenastavení podvozku a elektroniky do nastalých podmínek.

Do restartu závodu na šest kol startoval Karel z 27. pozice. Mokré nastavení stihli naši mechanici bezpečně na čas, a tak mohl Karel vyrazit na zrychlenou proceduru startu. Odstartoval opět výborně a každým kolem získával pozice. Nejnapínavější bylo poslední kolo, kdy Karel snad v poslední zatáčce vybojoval 22. pozici.

 

 

Karel Hanika:


“Závodní víkend bych hodnotil určitě pozitivně. Dneska se nám na motorce podařily udělat ještě nějaké úpravy, když jsem objel asi tři suchý kola. Bylo cítit zlepšení. Zbytek Warm-Upu jsme odjeli na vodě. Závod probíhal za úplně stejných podmínek. Začátek byl na suchu, tam jsem měl docela dobrý start a držel jsem se se skupinou, se kterou jsem měl stejné tempo. Pak byl závod pro déšť přerušen. Nový závod byl pro mě hodně krátký, šest kol bylo docela málo a nebylo tak tolik času na předjíždění. Samozřejmě jsem se snažil získat co nejvíce pozic co se dalo. Jsem moc rád, že jsem dojel tento závod. Celkově jsme v závodě získali přes deset pozic, což je výborný progres. Díky moc mechanikům, celému týmu a hlavně Honzovi Šebkovi za tu možnost tady vůbec jet.”

 

Další závod čeká Karla i celý tým Willi Race 17. září ve španělském Jerezu.

 

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here