U KTM jsou si vědomi, že Yamahám a Hondám ze začátku stačit nebudou, ale jako jasný cíl si stanovili porážet Suzuki.

Jak je dobře známo, u rakouské KTM se již delší dobu pilně připravují na vstup do královské kubatury MotoGP, který se velmi pravděpodobně odehraje již v příští sezoně formou několika startů na divokou kartu. Poté je samozřejmě pro rok 2017 v plánu vstup do MotoGP v podobě založení čistě továrního týmu KTM.
 
 
Při jednom z rozhovorů se vyjádřil i současný ředitel celého projektu KTM v MotoGP – pan Stefan Pierer ohledně vytyčených cílů. Jak zkušený Rakušan prohlásil, je jasné, že se v prvních letech KTM nebude moci rovnat Hondě nebo Yamaze, ale jasný cíl bude již v prvním roce porážet nově příchozí jako je Suzuki nebo Aprilia.
 
Zároveň Pierer potvrdil, že je velmi spokojený s aktuálním dodržováním rozpočtu, který byl vymezený pro celý MotoGP projekt.
 
 
„Zatím nemáme z rozpočtem pro tento projekt žádné problémy a držíme se v rámci vyhrazeného budgetu. Zároveň je ale pravdou, že žádný pevně daný limit, přes který bychom nemohli jít, zde není. Je nám jasné, že v začátcích můžeme na souboje s Hondami nebo Yamahami zapomenout, ale bojovat se Suzuki bude náš jasný cíl. Já osobně jsem přesvědčen o tom, že například co se týče motoru, jsme na tom s výkonem velmi dobře. V každém případě chceme být v první desítce, jiné pozice nejsou naším cílem,“ řekl Stefan Pierer.

Foto: KTM

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here