Český závodník Jakub Smrž se v závěru letošní sezóny ukáže v závodech mistrovství světa Superbiků v barvách týmu Guandalini a co na to říká?

Tým Guandalini Racing dnes oznámil, že s nimi zbývající třetinu letošní sezóny WSBK odjede jejich bývalý závodník Jakub Smrž. Kuba se tak vrací do mistrovství světa Superbiků, kde strávil spoustu let a s týmem Guandalini zažil nejeden úspěch. Naposledy s nimi jel v loňském roce a nyní ho čeká další nová výzva v sedle Yamahy YZF-R1.

Jakub Smrž k tomu uvádí: “Není to dlouho, co jsem zvažoval, jestli ještě vůbec něco pojedu. Guandalini bohužel nenašel společné řešení s Karlem, aby dokončili sezónu a následně oslovil mě. Bral jsem to tak, že je to možná poslední šance vrátit se tam, kde jsem strávil tolik let a věřím, že díky svým zkušenostem můžu pomoci zlepšit především motorku pro 2019.”

Kubův návrat nebude snadný s ohledem na dřívější zranění, ale o to větší motivaci má, když říká: „Po tříměsíční absenci to nebude snadné, navíc budu v Portimãu týden po vyndání drátů z ramene. Ale věřím, že jet rychle jsem nezapomněl a rychle se do toho dostanu!“

Manažer týmu Mirco Guandalini s radostí vítá svého bývalého jezdce opět v týmu: „Jsem velice rád, že se Kuba vrátí a bude součástí našeho týmu po všech těch dobrých výsledcích, které jsme spolu měli. Je nám jasné, že to nebude jednoduché, ale budeme stavět na našich zkušenostech a společně se pokusíme dosáhnout výsledků, na které jsme letos ještě nedosáhli.“

Příští závody WSBK se pojedou v Portugalsku v termínu od 14. do 16. září 2018.

Zdroj: Smrz Racing, WorldSBK.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here