Jorge Lorenzo je přesvědčen o tom, že vyjádření Valentina Rossiho na tiskové konferenci v Malajsii probudilo v Marcovi zvíře, což se Rossim následně vrátilo.

Po turbulentním závěru letošní sezony královské kubatury MotoGP, kdy došlo k řadě slovních přestřelek mezi Marcem Márquezem a Valentinem Rossim, se nyní situace začíná pomalu uklidňovat. Nyní, s dostatečným časovým odstupem, se k celé záležitosti vyjádřil i úřadující mistr světa Jorge Lorenzo.
 
Dle Jorgeho Lorenza byla vina především na straně jeho týmového kolegy, který na tiskové konferenci v Malajsii obvinil Marca z toho, že Lorenzovi pomáhá. To bylo právě dle Jorgeho spouštěčem celé akce, kdy následně Marc po Rossim šel v každé zatáčce.
 
 
„Byl to špatný tah ze strany Valentina. To, co se odehrálo na tiskové konferenci v Malajsii, způsobilo celou řadu dalších událostí. Místo toho, aby Marce veřejně na tiskové konferenci obvinil, měl si s ním v klidu osobně promluvit. Zároveň měl také myslet na závody v Assenu a Argentině, kde s ním Marc také tvrdě bojoval. Zaprvé tímto tahem pokazil vztahy s Marcem a za druhé v něm probudil zvíře. Poté bylo jasné, že mu to bude Marc chtít na trati oplatit,“ řekl Jorge Lorenzo.


Foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here