Brit Michael Rutter má provizorní pole position, náš Marek Červený na 24. místě. Na městském okruhu Guia v čínském Macau začal jubilejní 50. ročník motocyklového závodu. Dnes byl na programu volný trénink a úvodní kvalifikace

Na městském okruhu Guia v čínském Macau začal jubilejní 50.ročník motocyklového závodu. Dnes byl na programu volný trénink a úvodní kvalifikace. V dopoledním tréninku byl nejrychlejší osminásobný vítěz tohoto podniku, Michael Rutter z Velké Británie, který zajel čas 2:27,0. Na druhé pozici skončil jeho krajan Martin Jessopp, zatímco třetí byl Němec Horst Saiger – kterého mnozí znáte i z našich tratí .

V odpolední první kvalifikaci si provizorní pole position vyjel Michael Rutter, který zajel čas 2:24,8. Druhý byl opět Martin Jessopp, zatímco na třetí pozici se prosadil vítěz závodu z roku 2013, Ian Hutchinson.

Na dráze se poprvé v kariéře představil náš Marek Červený, který v dopoledním tréninku zajel 25. nejrychlejší čas 2:39,5. Odpoledne Mara porychlil na čas 2:36,3 a postoupil na provizorní 24. startovní pozici.