V malajském Sepangu se dnes rozjel třídenní předsezónní test MotoGP a zde jsou výsledky.

Dva měsíce zimní pauzy jsou u konce a závodníci mistrovství světa silničních motocyklů se dnes vrátili na závodní trať. V Sepangu v Malajsii se dnes rozjel třídenní předsezónní test a všichni si mohli od začátku užívat dobré podmínky na trati, protože bylo teplo a slunečno. Nejlepším závodníkem byl nakonec úřadující mistr světa Marc Marquez, který se vrací po operaci ramene. Marc toho dnes moc nenajezdil, přesto byl nejrychlejší díky času 1:59,621. Honda tu také testuje díly se Stefanem Bradlem, který osadil 9. místo. Marc byl s prvním dnem spokojený, hlavně je rád, že se vrátil na motorku a otestoval svou fyzickou kondici.

Na druhé pozici skončil Alex Rins, který se dnes se Suzuki cítil dobře a ztratil jen 0,259 s. Dnes pracovali na základním nastavení a zítra budou testovat aerodynamické kapoty. Velký pokrok na elektronice udělala Yamaha, která změnila strukturu a během zimy věnovala spoustu času právě elektronice. I díky tomu dnes panovala v týmu spokojenost a Maverick Viñales skončil na třetí pozici. Jeho týmový kolega Valentino Rossi znovu představil novou helmu a skončil na 6. místě. Vale si pochvaloval, že jsou na tom lépe, než loni, navíc dnes pracovali hlavně s pneumatikami Michelin. Yamaze navíc pomáhá nový testovací tým z Evropy.

Nejlepším jezdcem továrny Ducati je Tito Rabat, který měl výborné tempo v posledních kolech a díky tomu se dostal na čtvrté místo se ztrátou jen 0,046 s na Mavericka. Za ním skončil tovární jezdec Danilo Petrucci, který pracoval hlavně na šasi. Stejně tak jeho týmový kolega Andrea Dovizioso, který obsadil 8. pozici.

Dobrý výkon podal také loňský nováček Takaaki Nakagami, který obsadil sedmou příčku. Jeho týmový kolega Cal Crutchlow dnes poprvé jezdil na motorce po zranění z Austrálie a uvedl, že první kola byla zvláštní, nicméně postupně se dostával do tempa a skončil na 14. místě. Pol Espargaro z továrního týmu KTM den ukončil pádem, ale jinak byl spokojený a uzavřel Top10. KTM během zimy přepracovala snad všechno na motorce, od rámu, přes motor, aerodynamiku, výfuku a spousty dalších věcí. Spolu s ním testoval také Mika Kallio, který toho loni moc nenajezdil kvůli zraněnému kolenu. Na pěkném 16. místě skončil nováček Miguel Oliveira, který si také zvyká na novou KTM. Jen o pozici před ním skončil Francesco Bagnaia, který je tak nejlepším nováčkem.

Zklamání zatím panuje v týmu Aprilie, kde Aleix Espargaro skončil na 13. místě jako poslední ve ztrátě jedné vteřiny a Andrea Iannone skončil až na 21. pozici. Aleix uvedl, že je motorka lepší, než ta loňská a že je podobná té z roku 2017, ale že to zatím nestačí. Český závodník Karel Abraham dnes najezdil 45 kol a s časem 2:01,627 skončil na 24. místě, takže má ztrátu dvou vteřin.