Marc Márquez si po testech na okruhu v Jerezu opět stěžuje na příliš agresivní motor, který dělá motorku těžce ovladatelnou.

Především začátek letošní sezony královské kubatury MotoGP pokazil Marcu Márquezovi nový motocykl Honda, jehož motor byl dle jeho častých vyjádření až příliš agresivní a v kombinaci s novým rámem byl celý motocykl velmi často špatně ovladatelný.
 
To se týmu společně s Hondou podařilo v průběhu letošní sezony částečně vyřešit. Po testech motocyklu pro rok 2016 si ale Márquez společně se svým týmem dělá opět starosti, protože jak sám prohlásil, motor je opět příliš agresivní. Jedná se především o agresivní nástup výkonu v nízkých otáčkách.
 
 
„Opět nás trápí ten stejný problém, kdy motor je příliš agresivní. Projevuje se to především v nízkých otáčkách, kdy přichází těžce zvladatelný nástup výkonu. V letošním roce nás trápilo to samé, akorát ve vysokých otáčkách. Zatím se nám bohužel nepodařilo najít řešení, jak tento extrémní točivý moment přenést přes zadní kolo na asfalt. Když jedu na nových pneumatikách, tak se to dá zvládnout, ale při jízdě na závodní vzdálenost, kdy budou pneumatiky opotřebené, je to zásadní problém,“ řekl Marc Márquez.


 

Foto: repsol

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here