O víkendu 13.5.2017 se konal druhý závod seriálu MinimotoCup, tenkrát na domácí půdě Masarykova okruhu v Brně (minibike areál), kde se sešlo celkem 79 jezdců.

Sobotní kvalifikace kategorie Junior A byla při počtu 26 jezdců opět rozdělená. Jezdci , kteří zajeli  115% času nejrychlejšího jezdce v této kategorii zůstali v rychlejší skupině Junior A , zbytek jezdců startovalo v pomalejší skupině Junior Rookies.

Za Malminibike akademii a tým  Brno Circuit JRT se do elitní skupiny  Junior A probojovalo 8 jezdců z toho 4 děti akademie – Jan Gurecký, Jan Skoupý, Tadeáš Benáček, Alena Klugová . V kategorii Junior Rookies startovalo 18 děti z toho opět 4 ,,naše,, – Laura Mátlová, Jan Verner, Erik Fadrus, Adam Milan Crhák.

V kategorii B (celkem startovalo 16 jezdců) . Zde jsme měli zastoupení pěti jezdců – Michal Prokeš, Adam Filipín, Patrik Holešinský, Ettore Parisi, Vít Ruttkay. Až na Michala jsou to děti, které se teprve se závoděním seznamují.

V kategorii Junior Open (celkem 8 jezdců) zde jsme měli 6 pilotů – Vojtěch Vyzibla, Markéta Klugová, Lukáš Záleský, Jana Ruttkayová, Martina Ruttkayová  a Daniel Tureček.

 

PRVNÍ ZÁVOD:

Junior A – první pod šachov. vlajkou projel Jan G. , hned poté druhý Jan S., 3.Tadeáš B a 7. Alena K. Junior Rookies – 6.Jan V., 7.Laura M., 10. Adam C., 15.Erik F.

Junior B – do poslední chvíle to byl boj, ale nakonec první cílem projel Michal P., 13.Vít R.,
14.Ettore P., 15.Patrik H., 16.Adam F.

Junior Open – první projel cílem Vojtěch V., 2.Markéta K., 4.Daniel T., 5.Lukáš Z., 7. Martina R., 8.Jana R.

DRUHÝ ZÁVOD:

Byl trošku dramatičtější. Pouze Junior A jela na suchu. Následující kategorie již jeli na mokru. Pro některé naše jezdce to byla premiéra, ale i tak si s tím hravě na dráze poradili 🙂

Junior A – 1.Jan G., 2.Jan S., poté už se nám to tam pěkně změnilo. 4.Alena K., po pádu na 8.Tadeáš B. Junior Rookies – 6.Laura M., 8.Erik F., 13.Jan V., 16.Adam C.

Junior B – 3.Michal P., 13.Vát R., 14.Ettore P., 15.Adam F.,16. Patrik H.

Junior Open – druhá cílem projela Markéta K., 3.Lukáš Z., 4.Vojtěch V., 5.Daniel T., 7.Martina R., 8.Jana R.

Celkově po dvou odjetých kláních to vypadá takto:

Junior A: 1.Jan G., 2.Jan S., 4.Tadeáš B., 5.Alena K., 14.Laura M., 15.Jan V., 17.Erik F., 24.Adam C.

Junior B: 2.Michal P., 13.Vít R., 14.Ettore P., 15.Patrik H., 16.Adam F.

Junior Open: 2. Markéta K., 3.Vojtěch V., 4.Lukáš Z., 5.Daniel T., 7. Martina R., 8.Jana R.

Příští závod v rámci seriálu MinimotoCup se jede ve Skalici 10.6.2017. Budeme se na Vás těšit!!!

Text a foto: TZ Malminibike

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here