Závodník týmu Drive M7 SIC Racing Jakub Kornfeil si vyjel skvělou čtvrtou pozici na startovním roštu pro Velkou cenu Spojených států. Závodem se ale protrápil.

Kornfeil dobře odstartoval a chvíli se držel na čtvrté pozici. Pak se ale propadl a se soupeři Bastianinim, Bulegou a Locatellim začal boj o šesté místo. V této skupince však také pomaličku ztrácel. Do bojů se navíc zamíchali ještě Niccoló Antonelli, který za několik kol upadl, Aron Canet, Livio Loi, Juanfran Guevara a Jules Danilo.

I toto uskupení se ale trošku roztrhalo. Jakub tak měl možnost bojovat o deváté místo. Do posledního kola najížděl až dvanáctý a posun nahoru šel velmi těžce. Nakonec dokázal zdolat jen Španěla Guevaru a zajistit si tak jedenáctou příčku. V průběžném hodnocení šampionátu je Jakub Kornfeil zatím desátý s osmnácti body.

 

Jakub Kornfeil:
„Je to zklamání, protože jsem chtěl vytěžit úplně jiný výsledek. Když jsem jel za Bastianinim, docela to šlo a říkal jsem si, že bych v této skupině mohl zůstat a zabojovat o šesté místo. Jenže toto tempo jsem nebyl schopný akceptovat a dotáhli se na mě další jezdci. Byl jsem předjet a vzdorovat naráz bylo tak těžké. Od této jsem bojoval pouze o přežití a nějaké body. Zadní pneumatika odešla a pocit na motorce byl čím dál horší. Dnešek je mně moc líto. Tým odvedl skvělou práci, v kvalifikaci byl perfektní a my vyjeli parádní postavení, které nakonec k ničemu nebylo. Za dva týdny budeme mít další šanci a věřím, že ji využijeme mnohem lépe.“

Foto: Gold & Goose Photography

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here