Při Velké ceně Aragonie si Jakub Kornfeil zkusil opravdu mnoho. Od propadu na samý konec startovního pole, přes potíže s maximální rychlostí svého stroje až po penalizaci za předjetí.

Jakub krátce po startu propadl o dvě místa. Z momentální patnácté pozice však šel ještě níže. Kvůli chybě musel mimo trať, což se po kontaktu s jedním ze soupeřů opakovalo. Jakub byl v tu chvíli až na osmadvacáté příčce.

Po dvou kolech se Jakub propracoval až na devatenácté místo. Záhy však následoval další propad o tři pozice. Jakub Kornfeil se dostal do skupiny bojující o jedenácté místo. Ta prořídla po pádu Isaaca Viňalese a Jihoafričana Darryna Bindera. V posledním kole se Jakub konečně dostal na bodované umístění.

Předjížděcím manévrem v poslední zatáčce se dostal dokonce na třináctou pozici, na které také proťal cílovou pásku. Vedení závodu však rozhodlo, že toto předjetí nebude uznáno. Po pádu Dannyho Kenta totiž maršálové vyvěsili žluté vlajky, pod kterými dle pravidel nelze předjíždět. Nakonec tak Jakub odváží z Aragonu dva body za čtrnácté místo.

@jakubkornfeil84:(pozice:14.):
„Start nebyl úplně nejlepší a do první zatáčky už jsem najížděl kolem patnácté pozice. Když jsem se pokoušel o předjetí, udělal jsem chybu a vyjel mimo trať. Když jsem se vracel, další jezdec mě opět vytlačil. Takže nezbývalo nic, než se pokusit o restart z 28. pozice. Tento incident mě rozhodil z koncentrace a několik dalších kol to za moc nestálo. Pak se to srovnalo a dostal se zpět do rytmu. Dostal jsem se do skupiny bojující o body. Nebyl to lehký souboj. Když jsem někoho předjel, na rovince mně to okamžitě vrátil. Těžko jsem
tedy mohl dokázat ve skupině lepší progres. Samozřejmě vím, že startovat dvanáctý a dojet
čtrnáctý, to není žádná hitparáda. Omlouvám se týmu za mou velkou chybu. Na druhé straně máme nějaké další body a teď se musíme pořádně soustředit na zámořské závody.“

Foto: Drive M7 SIC Racing Team

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here