Sezona plná nervů, napětí a očekávání právě začala. Do kvalifikací třídy Moto3 dnes nastoupili oba naši borci a do prvního závodu nastoupí v neděli Jakub Kornfeil ze čtvrté startovní značky, Karel Hanika z devatenácté pozice. Závod startuje v neděli 23. 3. 2014 v 17:00 hodin SEČ

Byla to kvalifikace ve znamení překvapení. Tím prvním jsou určitě první dvě příčky pro Hondu, která dnes překvapivě deklasovala doposud favorizované KTM… Dalším překvapením je pak obrovské porychlení této dvěstěpadesátkové třídy. Pro srovnání, dnešní čas Alexe Rinse 2:05,973 vs. loňský kvalifikační time Luise Saloma 2:07,229 To je sakra viditelná propast !!!

I čas Jakuba Kornfeila, který dnes nakonec skončil na čtvrté kvalifikační pozici, by mimochodem loni stačil na pole position. Kuba ztrácí na prvního 0,542 vteřiny, což je pro závod jistě hodně veliký příslib. Uvidíme, časy nejsou zrovna vyrovnané, ale musíme mít stále na paměti, že to bude první závod sezony!

Jakub Kornfeil Moto3 Doha 2014

A úplně první závod kariéry ve stálém angažmá Moto3 to bude zítra pro Karla Haniku. Ten je v Kataru nejen jako úplný nováček v poli této třídy, ale také navíc na trati, na které dodneška nikdy nebyl ani nezávodil. Karel se v průběhu kvalifikace pohyboval okolo dvanáctého místa, ovšem v samotném závěru kvaldy měl pád, tedy se mu nepodařilo čas vylepšit a skončil tedy devatenáctý.

19. Karel Hanika (CZE, KTM) +2,136

Závod třídy Moto3 startuje v neděli 23.3. 2014 v 17:00 hodin SEČ (Fanda, Nova Sport)