Při Grand Prix Katalánska dokázal Marc Márquez v průběhu celého závodního víkendu absolvovat celkem šest pádů, ani to ale následně na jeho výkon v nedělním závodě nemělo žádný vliv. Jak Marc s odstupem přiznal, právě tyto pády mu pomohly najít hranici limitu, přes kterou v nedělním závodě nechtěl překročit.
Zároveň ale úřadující mistr světa přiznal, že víkend v Barceloně nebyl vůbec snadný a velkým štěstím byla skutečnost, že ani při jednom z těchto šesti pádů Marc nepřišel k nějakému zranění.

„Byl to opravdu tvrdý víkend. Před nedělním závodem to nebylo vůbec snadné, ale ne kvůli mému fyzickému stavu, já jsem byl fit. Samozřejmě, že působím v nebezpečném sportu, ale to mne nijak nestresuje. Měl jsem spíše obavy z toho, co by novináři napsali, kdybych posedmé havaroval i v nedělním závodě. Stál za mnou i celý tým, který mi řekl, že za mnou stojí a budou celou noc pracovat na tom, aby byla motorka po pádu na neděli připravená. Já jsem vždy zvyklý jet na limitu a ještě k tomu to byl můj domácí závod. Příčinou většiny pádů bylo divné chování přední pneumatiky, já se ale nikdy nevzdám a vždy se budu snažit o to, abych jel absolutně na limitu,“ řekl Marc Márquez

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here