V garáži továrního týmu Aprilia zavládla po Grand Prix Katalánska lehká frustrace. Jak potvrdili představitelé týmu, motocykl nebo především motor má stále problémy s častými poruchami, což bylo i součástí závodního víkendu v Mugellu i Barceloně. Zvýšení spolehlivosti motoru motocyklu RS-GP je tak dle vyjádření týmu jasným cílem.
Během posledních tří závodních víkendů totiž u Aprilia odepsali celkem čtyři pohonné jednotky, což je opravdu vysoké číslo. Aprilia jako nová továrna má sice na rozdíl od stálých týmů MotoGP k dispozici devět motorů pro sezonu namísto šesti, ale i tak se jedná o alarmující stav.
„Ve skutečnosti jsme měli jen dvě opravdové závady na motoru, ale i to je příliš mnoho. Jeden motor odešel při závodě v Le Mans, s druhým jsme se rozloučili v Barceloně. V Mugellu se nejednalo přímo o závadu na motoru, ale odešla nám převodovka. K tomu musíme ještě připočítat selhání motorů, které nás potkaly při tesech. Naštěstí nás tyto závady ale zatím nijak neomezují ve věci povoleného počtu motorů pro sezonu,“ prozradil šéf elektroniky u Aprilie pan Paolo Bonora.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here