Britský jezdec Cal Crutchlow si připsal další významný úspěch. Po premiérovém vítězství v závodě MotoGP v Brně, má tentokrát třetí kvalifikační vítězství, a to před domácím publikem v Silverstone.

Britský jezdec Cal Crutchlow si připsal další významný úspěch. Po premiérovém vítězství v závodě MotoGP v Brně, má tentokrát třetí kvalifikační vítězství, a to před domácím publikem v Silverstone. Crutchlow si pole position připsal, když nejlépe zvládl mokrou kvalifikaci, kterou vyhrál s časem 2:19,265. Na druhém místě skončil Valentino Rossi, který však ztratil 0,998 sekundy. Poslední rychlé kolo dostalo do první startovní řady nakonec třetího Mavericka Viñalese.
 
 
 
Svým posledním kolem se také výše posunul další Španěl, Dani Pedrosa, který po čtvrtém kvalifikačním místě bude startovat z druhé řady. V ní mu budou dělat společnost Marc Marquez, jež po pádu závěr kvalifikace sledoval pouze na velkoplošné obrazovce a Eugene Laverty, který měl poslední kolo rozjeté na pole position, ale i on havaroval.
 
Do třetí řady se postaví další domácí zástupce, a sice Scott Redding, dále Ital Andrea Iannone a Španěl Jorge Lorenzo. No a konečně čtvrtou řadu vytvoří Andrea Dovizioso, Aleix Espargaro a Jack Miller, který sice jezdí na vodě dobře, ale tentokrát spadl již v ve svém prvním kole a dále se na trati nepředstavil.
 
 
 
MotoGP Silverstone 2016 – 2. kvalifikace
1. Cal Crutchlow (GBR, Honda) 2:19,265
2. Valentino Rossi (ITA, Yamaha) +0,998
3. Maverick Viñales (SPA, Suzuki) +1,249
4. Daniel Pedrosa (SPA, Honda) +1,477
5. Marc Marquez (SPA, Honda) +1,514
6. Eugene Laverty (IRL, Ducati) +1,556
7. Scott Redding (GBR, Ducati) +1,809
8. Andrea Iannone (ITA, Ducati) +2,181
9. Jorge Lorenzo (SPA, Yamaha) +2,422
10. Andrea Dovizioso (ITA, Ducati) +3,155
11. Aleix Espargaro (SPA, Suzuki) +6,020
Jack Miller (AUS, Honda) bez času (havaroval v 1. měřeném kole)

Foto: yamaha.racing, facebook, team LCR Honda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here