První pole position v letošní sezoně královské kategorie MotoGP získal francouzský závodník Johann Zarco, který na katarském okruhu Losail International vytvořil časem 1:53,680 nový, absolutní rekord pro motocykly!!!

Na druhé pozici skončil úřadující šampión Marc Marquez., jež byl o 0,202 sekundy pomalejší. Pod hranici 1:54 minuty se vešel ještě i dnes třetí nejrychlejší, Ital Danilo Petrucci, jež zajel čas 1:53,887, který rovněž zaznamenal famózní vstup do sezony.

A nejen absolutní rychlost, ale i vyrovnanost jezdců stojí za připomenutí. Jede se ve vteřině a na poměrně dlouhé trati (5380 metrů) – to předznamenává na zítřek možnost velice vyrovnaného závodu. Start třídy MotoGP v neděli 18. března v 17:00 SEČ – to si rozhodně nenechejte ujít !!!