Marc Márquez přiznává, že aerodynamická křídla na motocyklu mohou být nebezpečná, ale zároveň mají velké výhody. Mimořádně zajímavý šampionát 2016 pak pokračuje již o tomto víkendu závodem v Jerezu

Dalším z jezdců královské kubatury MotoGP, který se vyjádřil k ožehavému tématu letošní sezony – aerodynamickým křídlům, byl jezdec továrního týmu Repsol Honda – Španěl Marc Márquez. Ten narozdíl od svého týmového kolegy přiznal, že křídla mají jistá rizika, ale zároveň také velký přínos.
 
Jak samotný Márquez potvrdil, díky vlivu těchto křidélek se daří vyvíjet větší přítlak na přední kolo. Tím je motocykl mnohem stabilnější na výjezdech ze zatáček a zároveň tento aerodynamický prvek pomáhá redukovat nepříjemné zvedání předního kola.
 
 
„Celá tato situace kolem křidélek je velmi kuriózní. Na motocyklu jsme neměli žádné a já osobně je ani nijak nevyžadoval, jsem toho názoru, že bez nich motorky vypadají lépe. Druhým důvodem, který proti nim hovoří, je také bezpečnost jezdců. Když se podíváme na nehodu mezi Danim a Andreou v Austinu, zde mohli mít křidélka na svědomí nepříjemné zranění. Na druhou stranu je ale pravdou, že křidélka pomáhají zlepšovat aerodynamiku motocyklu, díky čemuž se nám daří udržet přední kolo na zemi. Budeme tento díl ještě dále testovat a uvidíme, kam vývoj dospěje,“ řekl Marc Márquez.

Foto: repsol

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here