řadující mistr světa MotoGP prohlásil, že šampionát potřebuje více agresivních jezdců jako je Andrea Iannone

Úřadující mistr světa královské kubatury MotoGP, španělský závodník Marc Márquez, je přesvědčen o tom, že pro sezonu 2017 budou v šampionátu rozdány karty zcela jinak. Jako největší konkurenty v boji o mistrovský titul vidí Marc jezdce jako Rossi nebo Vinales, u Jorge Lorenza očekává pouze vítězství v několika závodech.
 
Zároveň Marc prohlásil, že by královská kubatura potřebovala více jezdců, kteří by měli charakter jako jeho bývalý rival z Moto2 – Ital Andrea Iannone. Dle slov Márqueze je mu Iannoneho styl velmi sympatický a dokáže předvádět skvělé souboje i pro diváky.
 
 
„Myslím si, že Lorenzo by mohl v některých závodech bojovat o vítězství, ale boj o titul od něj nečekám. Myslím si, že největšími konkurenty budou v boji o titul Valentino Rossi a Maverick Vinales, který již u Suzuki ukázal, že umí být velmi rychlý. Mám také moc rád Iannoneho, pokud se mu do tohoto souboje podaří zapojit, bude to skvělé. Je hodně agresivní jezdec a přesně takové náš šampionát potřebuje, klidně by zde takových mohlo být více. Při testech ve Valencii byl jen dvě desetiny za mým časem, takže s ním také musíme počítat,“ řekl Marc Márquez.
 

Foto: suzuki.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here