U příležitosti Grand Prix de Catalunya, domácího závodu čtyřnásobného Mistra světa Marca Marqueze, oznámila Honda Racing Corporation prodloužení smlouvy s tímto 23-letým španělským jezdcem, který tak bude pokračovat závodit pro Repsol Honda Team v příštích dvou letech

Marc je v současné době ve své čtvrté sezoně ve třídě MotoGP a vždy byl v týmu Repsol Honda. Během této doby dosáhl na dva tituly Mistra světa, a to ve své první sezoně v roce 2013 a znovu v roce 2014, zatímco skončil třetí v loňském roce. Dosud Marquez vyhrál téměř polovinu závodů v královské třídě, do kterých nastoupil a skončil na pódiu v 73% svých závodů.

„Jsem velmi rád, že mohu oznámit prodloužení smlouvy s HRC, a to zejména u příležitosti Grand Prix Catalunye, mé domácí GP, na kterou mám opravdu dobré vzpomínky. HRC a já máme velmi silný vztah a vždy jsem chtěl pokračovat být součástí týmu Repsol Honda. Za tři a půl společných let jsme zažili několik neuvěřitelných momentů, s velkými vítězstvími a dvěma světovými tituly, stejně jako několik náročných okamžiků, o kterých se domnívám, že nás udělali silnějšími. Tento rok velmi tvrdě pracujeme na získání titulu. Je velká čest být součástí rodiny Honda a jsem rád, že zůstanu v této skvělé skupině lidí další dvě sezóny.“