Se zraněním Danilla Petrucciho se začaly Paddockem šířit spekulace o tom, že by jej mohl u týmu Pramac Ducati v následujících 2 závodech nahradit Casey Stoner

Současný testovací jezdec italské továrny Ducati – Australan Casey Stoner je přítomen na premiérové Grand Prix Kataru, protože po skončení závodního víkendu jej zde čeká další porce testovací práce.
 
V pátek bylo také oznámeno, že italský závodník satelitního týmu Pramac Ducati – Danilo Petrucci, musí jak tuto, tak i následující dvě Grand Prix vynechat, protože jeho zraněná ruka z Phillip Islandu stále není v dostatečné kondici.
 
Tím se samozřejmě Paddockem v Kataru začaly bleskově šířit spekulace o tom, že by právě Petrucciho v následujících dvou Grand Prix – v Argentině a Austinu, mohl nahradit právě australský závodník Casey Stoner.
 
 
Samotní představitelé Ducati tyto spekulace zatím nepotvrzují, ale zároveň ani nevylučují.
 
„O této možnosti jsme zatím nejednali, Casey je tu zatím jen proto, že jej čekají po závodním víkendu plánované testy. V pondělí začne pracovat tam, kde skončil při posledních testech v Sepangu. Při tomto testu se také poprvé seznámí s novou GP16, pokud by nás po tomto testu oslovil s žádostí, že by chtěl jet u Pramacu, budeme o tom přemýšlet. Rozhodně na něj nebudeme ale vyvíjet žádný nátlak, případné rozhodnutí by ale nepadlo dříve, než po těchto testech,“ řekl závodní ředitel Ducati pan Paolo Ciabatti.
 

Foto: ducati.racing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here