Závodu královské kategorie v Silverstone kraloval tovární jezdec Suzuki Maverick Viñales. Tři závody po sobě tedy vždy s nečekaným vítězem – to je velice dobře !!! Marc Marquez drží v tabulce náskok 50 bodů

Již při nájezdu do druhé zatáčky došlo ke kontaktu mezi Lorisem Bazem a Polem Espargarem. Na dráze zůstaly trosky obou motocyklů, ale především zraněný Loris Baz. Závod tak byl ihned zastaven a po nějaké době restartován již bez těchto dvou jezdců a jen na 19 kol.

Po startu šel do čela Cal Crutchlow, ale skvěle si počínal Maverick Viñales, který záhy předjel jak druhého Rossiho, tak i vedoucího Brita. Tovární jezdec Suzuki na čele závodu zvyšoval svůj náskok a cílem nakonec projel jako vítěz závodu královské kategorie. Historický okamžik nejen pro něj, ale i pro továrnu Suzuki, která se po dlouhých letech dočkala triumfu mezi nejlepšími (naposledy v GP Francie 2007).

O druhé místo byl sváděn obrovský souboj ve skupině pěti jezdců. Z ní nejprve odpadl Andrea Iannone, který havaroval, zatímco Dani Pedrosa celý závod jezdil na konci této skupiny. Nejlépe se zorientoval domácí Cal Crutchlow, který si dojel pro druhé místo před třetím Valentinem Rossim. Až za touto trojicí skončil vedoucí jezdec šampionátu Marc Marquez, který dnes překvapivě často chyboval. Pětici nejrychlejších doplnil Dani Pedrosa.