Po třech dnech prvních letošních testů to vypadá, že nejlépe je na přechod k pneumatikám Michelin tovární Yamaha. Jorge Lorenzo ukázal svoji rychlost a druhému Rossimu dal téměř jednu vteřinu. Třetí Marquez na Hondě ztrácí už téměř jeden a půl sekundy.

První oficiální test MotoGP v malajském Sepangu právě skončil a zatím to vypadá, že nejlépe se na nové pneumatiky Michelin a jednotnou elektroniku Magnetti-Marelli dokázala adaptovat Yamaha. Mistr světa Jorge Lorenzo všem ukázal, že bude i letos jedním z hlavních favoritů a nadělil svému týmovému kolegovi Valentinu Rossimu skoro sekundu.

Marc Marquez na Hondě skončil třetí, ale ztráta 1,3 sekundy vypadá hrozivě hlavně s přihlédnutím k tomu, že továrna stále nevyřešila problém nesmírně agresivního motoru.

Casey Stoner, který si stále neměl možnost vyzkoušet nejnovější evoluci, skončil na fantastickém pátém místě, když byl nejrychlejší Ducati v poli. Podle svých slov ale nemá zájem závodit a my ho tak budeme moci vidět až na posledních testech v Kataru.

Celý paddock MotoGP se přesouvá na australský okruh Phillip Island, kde na čtrnáct dnů proběhnou další oficiální testy.

 

Foto: Yamaha, Honda, Ducati

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here