Na texaském okruhu COTA proběhla v sobotu kvalifikacena třetí závod Mistrovství světa silničních motocyklů. Dle předpokladů trať nejlépe sedla Hondě, potažmo loňskému vítězi Marc Marquezovi. Velký otazník ovšem opět patří pneumatikám

Loni vyhrál kvalifikaci na 5.513 metrů dlouhé dráze v Austinu Marc Marquez v čase 2:02,135. Letos je jeho čas více než o vteřinu horší! Při pohledu do výsledkové tabulky kvalifikace královské třídy zjistíme, že obrovská vyrovnanost panuje ale hlavně v polovině startovního pole – od Mavericka Viňálese (5) po Lorise Baze (12) je to srovnané pěkně do necelé jedné vteřiny.

Marc Marquez je tedy největším favritem i pro letošní závod. A to nejen proto, že zde vítězil v letech předešlých (2015, 2014, 2013), ale hlavě z důvodu, že trať je plná utažených vracáků a to Hondě a jezdeckému stylu MM zkrátka svědčí. Loni zde pak dojela druhá Ducati (Dovizioso) a třetí Yamaha (Rossi).

Největším tématem před večerním závodem MotoGP však zůstavají gumy, jestli vydží nápor prudkých akcelerací po celou dobu 21 kol (115,8 kilometrů)? Jak ukázaly předešlé víkendy, Michelin umí překvapit… Sledovat rozuzlení téhle hádanky můžete i vy, třeba na Nova Sport1 ve 21:00 SEČ.

MotoGP: kvalifikace Austin Grand Prix 2016

Pouhých 0,069 sekundy rozhodlo o tom, že kvalifikaci počtvrté na okruhu COTA vyhrál Marc Marquez, jež tak v Texasu doposud nepoznal nic jiného, než vítězství v kvalifikaci. Na druhém místě skončil Jorge Lorenzo, když první řadu ještě doplní i druhý z továrních jezdců Yamahy, Valentino Rossi.

MotoGP – 1. kvalifikace
Bradley Smith a Aleix Espargaro zajeli nejrychlejší časy úvodní kvalifikace a postoupili do finální, druhé části.
Kvalifikace se již nezúčastnil Australan Jack Miller, který po tréninkovém pádu má zlomeniny v nártu pravé nohy a dál v Austinu již startovat nebude.

1. Bradley Smith (GBR, Yamaha) 2:04,740