Závod královské kategorie na okruhu COTA ovládl Marc Marquez, který zde vyhrál počtvrté v řadě. Závod měl dramatická úvodní kola, kdy došlo k několika haváriím. Na zemi se tentokráte ocitl nečekaně i Valentino Rossi

MOTOGP

Počtvrté v řadě se z vítězství na okruhu COTA raduje španělský jezdec Marc Marquez, který dnes vyhrál závod královské kategorie MotoGP. Závod měl dramatická úvodní kola, kdy došlo k několika haváriím. Velmi překvapivě se k zemi odporoučel Valentino Rossi. Spadl ale i Dani Pedrosa, který s sebou vzal Andreu Doviziosa. Na zemi se ale ocitli i Cal Crutchlow, Bradley Smith, či Loris Baz.

Na druhém místě projel cílem Jorge Lorenzo, který si tak spravil náladu po výpadku v minulém týdnu. Na body, ale i na pódium, se letos poprvé prosadil Andrea Iannone, který závod dokončil na třetí pozici. Pětici nejrychlejších následně doplnili jezdci Suzuki, a to v pořadí čtvrtý Maverick Viñales a pátý Aleix Espargaro. Nejlepším privátním jezdcem byl v cíli šestý Scott Redding.

Celkově tak po třech závodech vede tabulku Mistrovství světa Marc Marquez s 66 body, druhý je průběžně Jorge Lorenzo s 45 body a třetí Valentino Rossi s 33 body. Šampionát se nyní stěhuje do Evropy, v Jerezu se jezdci představí již za 14 dní (24/4/2016). Loni na jihu Španělska zvítězil Jorge Lorenzo, kdo bude letos tím šťastným?

MOTO2

Vítězem závodu střední kategorie se na okruhu COTA stal španělský mladík Alex Rins, který šel do čela závodu v prvním kole, a i když na něj zejména Brit Sam Lowes neustále tlačil, tak dokázal po devatenácti kolech slavit vítězství. Lowes dojel druhý a posunul se tak do čela celkové klasifikace. Na třetí pozici dokončil tento závod úřadující Mistr světa Johann Zarco.