Po několika úspěšných ročnících kursů motoškoly, kterými prošly desítky účastníků, budou tyto oblíbené kursy bezpečné jízdy pokračovat na Automotodromu v Brně i v roce 2011.

Pro ty, kdo ještě netuší, jedná se o kurs jízdy na motocyklu, kde se účastníci dozvědí vše podstatné o správném a bezpečném ovládání motocyklu i o rychlé jízdě. Tři velmi zkušení instruktoři seznámí účastníky se záludnostmi jednostopých vozidel, vysvětlí jim správný způsob průjezdu zatáčkou a naučí je nalézt optimální stopu při jízdě nejenom na okruhu, ale velký důraz je kladen i na chování  v běžném provozu.

V letošním roce bude MOTOŠKOLA MASARYKOVA OKRUHU 2011 rozšířena o novinku – praktickou část věnovanou jízdám zručnosti. Na vyhrazeném místě v paddocku proběhne výuka jízdy zručnosti a brzdění.

Účastníci se naučí poznávat svůj motocykl v pomalých rychlostech, jeho jemné ovládání, reagovat na nenadálé situace v silničním provozu.

Škola je určena všem kategoriím výkonnosti, a to jak mírně pokročilým a pokročilým majitelům silničních motocyklů, tak i naprostým začátečníkům, kteří chtějí poznat svůj motocykl, kteří se chtějí seznámit s bezpečnou technikou jízdy na závodní dráze Automotodromu Brno a chtějí si osvojit pravidla chování v běžném silničním provozu.

Osvědčená sestava instruktorů zůstává stejná. Kursy budou účastníky provádět „staří známí“ Pepa Šiler, Jiří Trčka a Karel Táborský. Sestavu doplní a dalším zkušeným instruktorem se stane Kája Abraham, který bude nově od roku 2011 sedlat svůj motocykl v prestižní třídě MotoGP. Tento náš top jezdec se stává tváří MOTOŠKOLY MASARYKOVA OKRUHU 2011.

ČASOVÝ HARMONOGRAM

12,30-13,20h – registrace
13,30-15,30h – teorie s 10min. přestávkou na občerstvení
15,30-15,50h – příprava na praktickou část jízdy zručnosti a brzdění
16,00-17:30h – jemné ovládání motocyklů při malé rychlosti mezi kužely
-krizové brzdění z cca. 60km/h
-individuální vysvětlení daných chyb každému účastníkovi kurzu přímo na místě
-názorná ukázka správného posedu a rozložení váhy při jízdě na motocyklu

17:30-17,55h -příprava na jízdy po závodní dráze s instruktory

18:00-19:30h -tři 25min. jízdy za instruktory po rozdělených skupinách dle výkonnosti absolventů motoškoly

-5min. přestávky mezi rozjížďkami na odpočinek a konzultaci instruktorů s žáky motoškoly

19:30-20:00h -volná jízda všech účastníků motoškoly s možností individuálního přístupu instruktorů jednotlivým žákům.

20:00-20:15h -volná debata s instruktory o průběhu motoškoly-na parkovišti AMD

Více na: www.automotodrombrno.cz

Foto: Archiv, karelabraham.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here