Pokud vlastníte silniční motorku a rádi občas zajedete na závodní okruh, máme pro vás super tip na pneumatiky, které jsme letos testovali až do rozervání na našem BMW S 1000 RR

Model RS10 je nástupce oblíbené BT003RS a můžeme říct, že nás přesvědčil jak na silnici, tak i na závodním okruhu. Měli jsme možnost ho vyzkoušet na různých motorkách (v Austrálii jsme ho jezdili na nové Yamaze R1) a vždy dodal mašině potřebnou hbitost, jistotu v náklonu i výdrž. Kromě výborné přilnavosti se nám líbilo i to, že RS10 dokázaly i lehce vylepšit tlumení díky optimalizované tuhosti své kostry.

Často se totiž stává, že zbytečně pevný kord nepřispívá k jízdnímu komfortu, ale tady je to naopak. Je to výborná verzální guma jak na trať, tak i na silnici. A jestli máte čistokrevnou okruhovku a jde vám hlavně o dosažené časy a velkou výdrž, slicky V02 vám přesně tohle poskytnou. Pocit ryzího kontaktu při průjezdu zatáčkou znamená, že přesně víte, kdy za to vzít, a to i ve velkých náklonech. Gumy jsou mimořádně přilnavé za jakýchkoliv teplot a řadí se na absolutní špičku okruhových pneumatik.

A jako bonus můžete díky měkčí a vůči opotřebení odolnější směsi pneumatiky Battlax Racing V02 zaznamenávat rychlejší časy na kolo ještě déle. Oba modely mají naše absolutní doporučení, jsou jednoduše boží.

Seženete je na www.bridgestone.cz.

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here