Je hodně způsobů, jak se zabavit v zimě, když jsou kolem haldy sněhu a na silniční motorku se už nedá sednout. A jedna z nich je zkusit pár dobrých počítačových her. Tady jsou naše tipy a super gamesy, na kterých přes zimu ujíždíme my.

GP500

Ano, řeč je o legendární a stále žijící hře GP500. Pojďme ale na úplný začátek. Hra je z roku 1999 od firmy Microprose, jedná se o počítačovou simulaci silničních motocyklových závodů kubatury 500 cm3 se sezonou 1998. Můžete tak závodit za takové hvězdy, jako jsou např. Mick Doohan, Alex Barros a mnoho dalších, kteří stále ještě aktivně závodí ať už v MotoGP či ve WSBK. To vše na 14 tratích, mezi kterými nechybí ani naše Brno.

Jelikož je hra nesmírně populární díky své reálnosti, pro hru jsou vydávaný každý rok nové sady, tzv. bikesety. Jedná se tedy o balíček jezdců a týmů vždy pro aktuální rok. Můžeme si tak stáhnout např. bikeset litrových motocyklů MotoGP i s reálným zvukem těchto čtyřtaktů a nebo i aktuálních osmistovek.

Pokud nám MotoGP kubatura není po chuti, můžeme si do hry implementovat i bikeset z jiných šampionátů, např. WSBK, BSB a mnoho dalších. Tato hra nabízí neuvěřitelné možnosti.

Jak jde čas, tak i kvalita samotných bikesetů se neustále lepší. Samotné modely motocyklů, jezdců, helem, ale i palubovek (pohled z řidítek) či herního menu, se tak vyvinul, že máte pocit, že už to není ta stařičká hra GP500 z roku 1998, ale úplně jiná, nová hra. Grafický pokrok je v této hře neuvěřitelně znát a i přes starý engine hry se stále jedná o nejlepší simulaci motorek na PC.

Hra je tak populární, že se jezdí online i mistrovství světa kubatury MotoGP (www.motogp500online), ale i český mistrák, tzv. Czech Team Championship. Pokud chcete vědět více o této české lize ale i o samotné hře, navštivte stránky http://ctc08-09.webnode.cz

MotoGP

Tato velice známá počítačová hra MotoGP je další alternativa pro milovníky silničních závodů. První vydání přišlo v roce 2002 se sezonou 2001. Od té doby každoročně vychází nový díl s aktuální sezonou.

Hra nabízí pěkné grafické zpracování, nicméně realističnost podle nás poněkud pokulhává, i když je pravda, že v posledních dílech se dá už nastavit náročnost hry a podle toho se taky motorka chová. Každopádně i tato hra má svůj okruh příznivců a pro ty, kteří víc pějí na grafiku můžeme tuto hru doporučit.

Pokud si ale chcete připadat jako opravdový jezdec MotoGP při závodě, nevíme, zda vás tato hra uspokojí a vybrali bychom si alternativu číslo jedna (GP500).

SBK X

I pro příznivce závodů Superbiků je stvořena počítačová hra SBK X. Jedná se taktéž o simulaci superbikových závodů. Stejně, jako hra MotoGP nabízí tato hra neuvěřitelně pěkné grafické zpracování. Na trhu je už k dispozici i sezona 2010. Předchůdcem SBK X je hra SBK 2008 Superbike, ve které je i český jezdec Jakub Smrž.

Tato hra také nenabízí dokonalou reálnost, ale i tady si fanoušek WSBK přijde na své, v podobě aktuálních tratí a pěkného provedení.

Stejně, jako ve hře MotoGP tak i v SBK X se dá spíš ocenit grafiku a zpracování tratí, kde např. slyšíte fanoušky a jejich sirény, oproti tomu, samotná simulace, reálnost motocyklů, či větší požitek ze samotného závodu, je lepší v GP500, kde opravdu můžete cítit při závodě na plný počet kol, jak vám v závěru závodu odcházejí pneumatiky a samotná motorka klouže ale i další aspekty jako jsou pády na předek z důvodu studených gum apod.

Foto: Archiv

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here